ZVEZDA MAKSIMALNA NA KIPRU: Crveno-beli savladali Mladost iz Lučana i zabeležili i četvrtu uzastopnu pobedu

PRIPREME

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su lučansku Mladost sa 2:0, u pripremnom meču koji je odigran na Kipru.

Strelci su bili Jovan Šljivić i Šerif Endiaje još u prvom poluvremenu.

Crvena zvezda je na taj način upisala i četvrti trijumf na pripremama. Prva tri kontrolna meča na Kipru, ekipa iz Beograda je završila sa maksimalnim učinkom (Hloraka 3:2, Zalaegeršek 1:0 i Spartak Subotica 3:1).

Zvezda je povela u 16. minutu. Lučić je poslao loptu ka Šljiviću, a ovaj se oslobodio čuvara i pogodio mrežu Stamenkovića. Bio je to drugi gol Šljivića na pripremama.

Prednost je efektnim pogotkom duplirao osporavani senegalski napadač Endiaje u 24. minutu. Radojević je centrirao sa leve strane, a Endiaje je sa nekih 10-ak metara glavom smestio loptu u dalji ugao Stamenkovićevog gola.

Zvezda je utakmicu završila sa desetoricom na terenu, jer je Stamenić dobio crveni karton u 87. minutu.

Do kraja priprema, crveno-beli će imati i generalnu probu 1. februara, protivnik je bugarski Botev.

Ovde ste mogli da pratite direktan prenos meča:

Uoči meča:

Crvena zvezda: Popović - Nedeljković, Spajić, Dragović, Radojević - Mijailović, Kanga, Šljivić - Olajinka, Lučić, Endijaje.

Crveno-beli su prethodno ostvarili tri pobede.

Nakon završetka zimske pauze, okupili su se u Beogradu gde su započeli pripremni period, a na Kipru su najpre savladali kiparsku ekipu Čloraka (3:2), potom i mađarski ZTE (1:0), a onda i subotički Spartak (3:1).

Nakon utakmice protiv Mladosti, ekipa Vladana Milojevića igraće i protiv Boteva iz Plovdiva.