TOBDŽIJE SLAVILE U VELIKOM DERBIJU: Arsenal pobedio Liverpul i ostao u šampionskoj trci

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu u Londonu Liverpul 3:1, u utakmici 23. kola Premijer lige i primakli mu se na dva boda zaostatka u šampionskoj trci.

Arsenal je poveo golom koji je Bukajo Saka postigao u 14. minutu, a izjednačio je Gabrijel, autogolom u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Novu prednost domaćima doneo je Gabrijel Martineli u 67. minutu, posle nesporazuma u odbrani golmana Alisona i defanzivca Virdžila van Dajka. Konačan rezultat postavio je Leandro Trosar u trećem minutu nadoknade vremena.

Liverpul je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Ibrahima Konate dobio drugi žuti karton u 89. minutu.

Posle treće uzastopne pobede, ukupno 15. u prvenstvu, Arsenal je drugi na tabeli sa 49 bodova i ima dva boda manje od vodećeg Liverpula. Ekipa Jirgena Klopa pretrpela je drugi poraz u ligi.

Aktuelni šampion Mančester siti je treći sa 46 bodova, ali ima dve utakmice manje od Liverpula i Arsenala.