DINAMO U OSMINI FINALA LIGE KONFERENCIJA: Betis poveo, pa ELIMINISAN na Maksimiru, Zagrepčani SLAVE Japanca!

liga konferencija

Fudbaleri Dinamo Zagreba plasirali su osminu finala Lige konferencija.

Dinamo je u revanš meču plej ofa za osminu finala Lige konferencija odigrao nerešeno sa Betisom 1:1

U prvoj utakmici u Španiji Dinamo je savladao Betis sa 1:0.

Betis je poveo golom Bakambua u 38. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Izjednačio je Japanec Kaneko u 59. minutu i doneo prolaz Zagrepčanima u narednu fazu.

Plasman u osminu finala je obezbedio i Servet, nakon što je u gostima pobedio Ludogorec sa 1:0.Prvi meč završen je bez golova.

Strelac pobedonosnog gola za Servet bio je Timoti Kogna u šestom minutu.

Ajaks

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su večeras u gostima posle produžetaka pobedili Bodo/Glimt sa 2:1.

U prvom meču u Amesterdamu rezultat je bio nerešen 2:2.

Regularan deo meča je zavrešen rezultatom 1:1. Poveo je Ajaks golom Stevena Berghojsa u 34. minutu, da bi Bodo/Glimt izjednačio pogotkom Patrika Berga u 83. minutu.

Ajaks je do pobede stigao golom Keneta Tejlora u 14. minutu prvog produžetka.

Obe ekipe su meč završile sa igračem manje. Prvo je u timu Ajaksa direktan crveni karton dobio Josip Šutalo, da bi u 66. minutu i Bodo/Glimt ostao sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Albert Gronbaek.

Žreb za osminu finala Lige konferencija na programu je u petak od 13 časova.