UZBUDLJIVO KOLO U BUNDESLIGI: Štutgartu samo bod protiv Kelna, Menhengladbah ubedljiv protiv Bohuma

23. kolo

Fudbaleri Štutgarta odigrali su danas na svom terenu nerešeno sa Kelnom 1:1, u utakmici 23. kola nemačke Bundeslige.Posle 0:0 u prvom poluvremenu, Štutgart je poveo posle osam minuta igre u nastavku pogotkom Enza Mijoa, a izjednačio je Erik Martel u 62. minutu.

Štutgart je treći na tabeli nemačkog šampionata sa 47 bodova, dok je Keln na 16. poziciji sa 17 bodova na svom kontu.

Istim rezultatom, 1:1, završen je i duel Verdera i Darmštata. Kristof Cimerman je autogolom u osmom minutu doneo prednost timu iz Bremena, a konačan rezultat postavio je Julian Justvan u 33. minutu.

Verder je sedmi tim lige sa 30 bodova, dok je Darmštat i dalje poslednji sa 13 bodova.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah su kao domaćini slavili protiv Bohuma sa 5:2.

Strelci za pobednički tim bili su Natan Ngumu u 29, Julijan Vajgl sa penala 35, Roko Rajc u 72, Džordan Pefok je u 78. i Frank Onora u 96. minutu, dok su golove za Bohum postigli Filip Hofman u 75. i Kevin Šloterbek u 88. minutu.

Menhengladbah je prekinuo seriju utakmica bez pobede i sada je na 11. poziciji sa 25 bodova, dok Bohum ima isti broj bodova na 13. mestu.

Union Berlin i Hajdenhajm su odigrali nerešeno 2:2.

Nikola Dovedan je u trećem minutu doneo prednost Hajdenhajmu, ali je domaći tim u finišu prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Robina Gosensa u 44. i Andraša Šefera u drugom minutu nadoknade. Konačnih 2:2 postavio je Jan-Niklas Beste u 71. minutu.

Hajdenhajm je deveti na tabeli sa 28 bodova, dok je Union Berlin trenutno 12. sa tri boda manje.