PETROVIĆ OSTAO BEZ TROFEJA! Liverpul nakon produžetaka srušio Čelsi - Van Dajk golom u 118. minutu doneo veliko slavlje Redsima!

liga kup

Fudbaleri Liverpula osvojili su Liga kup Engleske.

Liverpul je u finalu na "Vembliju" savladao Čelsi nakon produžetaka rezultatom 1:0.

Pobedonosni gol postigao je Virdžil Van Dajk u 118, minutu.

Srpski golman Đorđe Petrović blistao je na golu Čelsija, ali ništa nije mogao kod gola Liverpul.

Trener Jirgen Klop imao je mnogo kadrovskih problema pa je pružio priliku nekolicini tinejdžera, ali ni to nije pomoglo Čelsiju.

Liverpul je prva ekipa koja je stigla do dvocifrenog broja trofeja u Liga kupu, pošto su večeras stigli do 10. u klupskoj istoriji.

Poslednji trofej u Liga kupu Liverpul je osvojio 2022. godine, kada je u finalu pobedio istog protivnika, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.