"MONSTRUOZNI" DUŠAN VLAHOVIĆ NAJBOLJI NAPADAČ NA SVETU! Statistika ne laže - Mbape i Haland nisu NI BLIZU Srbina!

BRAVO!

Reprezentativac Srbije, Dušan Vlahović, obeležio je 26. kolo Serije A fantastičnim učinkom na utakmici Juventusa protiv Frozinonea.

U ovom meču sa ludim tokom, Srbin je postigao vodeći gol za ekipu iz Torina, a kasnije je bio strelac pogotka za izjednačenje. Sve se to dogodilo u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 2:2, a u samoj završnici, odnosno u 95. minutu, Vlahović je asistirao Ruganiju za pobedonosni gol.

Trener Juventusa, Masimilijano Alegri, istakao je da je svestan da postoje problemi u njegovoj ekipi.

"Primili smo dva gola koja se mogu izbeći. Moramo da se branimo drugačije, danas su veoma lako došli do golova. Događaju se trenuci pada, a pokušaćemo to da preokrenemo. Ovo su važni bodovi za šampionsku trku", rekao je Alegri.

Juventus na drugom mestu ima 57 bodova, devet manje od Intera koji ima utakmicu manje od rivala.

Dušan Vlahović

Iako deluje kao veoma težak zadatak, do kraja prvenstva ima dovoljno vremena za Juventus. Ono što bi moglo da bude ključ u pokušaju "Stare dame" da stigne Inter jeste Vlahovićeva forma.

Ove sezone je na 23. utakmice Serije A postigao 15 golova, dok je samo u 2024. godini već stigao do devet pogodaka u prvenstvu Italije. Učinio je to na sedam utakmica.

Devet golova na sedam utakmica je impresivan učinak. Vlahović je bio strelac na svakih 68 minuta igre, što je označeno kao "monstruozan prosek".

Dušanova partija protiv Frozionena izazvala je puno pažnje, pre svega u Italiji, pa na uglednoj "Gazeti delo Sport" može da se pročita da je Srbin "spasilac", da je u 2024. godini najbolji strelac u pet najjačih evropskih liga i da sa njim ne mogu da se porede čak ni najbolji na svetu Kilijan Mbape i Erling Haland.

Francuz i Norvežanin su na prvenstvenim utakmicama u prva dva meseca 2024. godine postigli po tri gola.

"Kada je protivnik na istom fizičkom nivou kao i mi, moramo da se potrudimo da ne primimo gol. Dušan raste puno. Pre kada je igrao bio je uvek nervozan. Živeo je sa pritiskom da mora da da gol, sada je pronašao svoj balans i uvek je fokusiran na igru".