LIGA KONFERENCIJE: Makabi Tel Aviv slavio u Atini, remi Ajaksa i Aston Vile

LIGA KONFERENCIJE

Fudbaleri Makabi Tel Aviva pobedili su u gostima Olimpijakos sa 4:1, u prvom meču osmine finala Lige konferencija.

Strelci za Makabi bili su Eran Zahavi u četvrtom i 30, Ido Sahar u devezom i Dor Perec u 74. minutu.

Gol za domaćina postigao je Ajub El Kaabi u 13 minutu.

U istom terminu, Ajaks i Aston Vila su u Amsterdamu odigrali nerešeno 0:0.

Aston Vila je od 83. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Ezri Konsa. I Ajaks je meč završio sa 10 igrača na terenu, nakon što je isključenje zaradio Tristan Goejer u 86. minutu.

Lil je u gostima pobedio Šturm iz Graca sa 3:0.

Strelci za Lil bili su Džonatan Dejvid u 28. i 51. i Erdon Žegrova u 71. minutu.

Molde je na svom terenu pobedio Klub Briž sa 2:1.

Poveo je Molde golom Haldora Stenevika u 43. minutu, da bi izjednačenje gostima doneo Maksim De Kujper pogotkom iz penala u 84. minutu.

Molde je do pobede stigao golom Frederika ;Gulbrandsena u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Revanš utakmice su na programu za sedam dana.