BURAN 172. VEČITI DERBI PRED KRCATOM MARAKANOM: Zvezda se ISPROMAŠIVALA, Partizan sa igračem manje odneo bod!

172. VEČITI DERBI

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 u 172. večitom derbiju u okviru 24. kola Superlige Srbije.

Gledali smo sjajan meč.

U prvom poluvremenu Zvezda je potpuno dominirala. Napadala, stvarala velike šanse i promašivala.

Stamenić, Šerif i Bukari dva puta promašivali su takoreći nemoguće.

Ipak inicijativa crveno-belih isplatila se u 44. minutu. Nakon kornera Spajić se najbolje snašao u gužvi i zakucao loptu u mrežu.

Radost crveno-belih potajala je svega dva minuta. Nakon nesporazuma u odbrani crveno-belih lopta dolazi do Saldanje koji ubacuje loptu u mrežu Glazera.

1 / 31 Foto: Nemanja Nikolić

Prvo poluvreme obeležila je i povreda kapitena Zvezde Aleksandra Dragovića umesto kojega je u igru ušao Naser Điga.

A onda potpuni šok za crveno-bele početkom drugog poluvremena.

Brza kontra Partizana u 50. minutu i egzekucija Kalulua za 1:2.

Zvezda se brzom trgla nastavila da napada i izjednačila golom Šerifa nakon kornera u 67. minutu

Partizan je u 74. minutu ostao sa igračem manje, Severina je dobio dva žuta kartona u roku pet minuta.

Zvezda je nastavila da napada i promašuje velike šanse, ali promene rezultata nije bilo.

Nakon ovog meča Partizan je ostao prvi na tabeli sa 60 bodova, a Zvezda je druga sa 59. bodova.

1 / 23 Foto: Nemanja Nikolić

Drugo poluvreme:

- KRAJ! Završen je 172. večiti derbi! Nerešeno 2:2!

90 +7 - Prava opsada gola Partizana, Zvezda napada svim silama.

90 +2 - minut - Nova gužva nakon kornera Hvanga, ponovo su se crno-beli nekako izvukli.

90. minut - Meč je produžen za 8. minuta.

89. minut - Neverovatno šta promašuje Zvezda, opet Bukari i sjajni Jovanović.

85. minut - Nova velika šansa, pravi karambol u šesnaestercu, prečka spašava Partizan nakon šuta Mimovića.

81.minut - Neverovatno je šta promašuje Zvezda. Điga šutira glavom posle kornera sjajno je reagovao Jovanović, a onda Điga sa tri metra šutira preko gola.

78. minut - Nova velika prilika za Zvezdu. Centrirao je Rodić, a Bukari glavom pogodio prečku!

76. minut - Umesto Ivanića u igri je Katai!

74. minut - Severina dobio drugi žuti karton u roku od pet minuta, automatski crveni karton! Partizan ostaje sa igračem manje!

71. minut - Hvang je oborio Kalulua u kontri i dobio žuti karton.

69. minut - Severina dobija žuti karton zbog prekršaja nad Olajinkom.

67. minut - GOL! 2:2! Šerif! Hvang je izveo korner, Šerif skočio i glavom sa pet metara matirao nemoćnog Jovanovića.

63. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Umesto Natha i Saldanja u igri su Baždar i Severina.

61. minut- Pokušao je Olajinka glavom nakon centaršuta Bukarija, brani Jovanović.

56. minut - Milojević reagovao dvostrukom izmenom. Umesto Kange i Stamenića u igri su mladi Mimović i Olajinka.

54. minut - Velika šansa za Zvezdu, centrirao je Mijailović, pogrešio je Jovanović, Bukari šutirao u praznu mrežu, a loptu sa gol linije izbacio Kovačević.

52. minut - Duljaj pravi prvu izmenu, umesto Zahida u igri je Kastiljo.

50. minut - GOL! 1:2! Kalulu! Sjajna kontra Partizana, Gohu je pokrenuo akciju, dodao Zahidu, ovaj izbacio Kalulua koji matira nemoćnog Glazera

47. minut - Sjajna prilika za Partizan. Goh je uposlio Natha, koji šutira ali Spajić u poslednji čas sjajnom intervencijom sprečava verovatni pogodak.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

1 / 80 Foto: Nemanja Nikolić

Prvo poluvreme:

Gledali smo vrlo zanimljivo i dinamično poluvreme.

Zvezda je potpuno dominirala. Napadala, stvarala velike šanse i promašivala.

00:25

bakljada delija posle gola na 172. večitom derbiju

00:25

- Završeno je prvo poluvreme.

45 + 1 minut - GOL! 1:1! Saldanja! Nakon nesporazuma u odbrani Zvezde, lopta dolazi do Saldanje koji rutinski plasira loptu u mrežu. Ubačenu loptu u šesnaesterac Zvezde je ispred Kalulua izbacio Glazer pravo na nogu Brazilca.

44. minut - GOL! 1:0! Spajić! Zvezda je nakon silnih promašaja konačno postigla gol. Nakon kornera i gužve, Spajić se najbolje snašao i zakucao loptu u mrežu Jovanovića.

43. minut - Nova šansa Bukari sam ispred Jovanovića šutira pravo u njega.

42. minut - Zvezda je uspela da pogodi mrežu, Šerif je pogodio mrežu glavom, ali je bio u ofsajdu.

37. minut - Nova gužva pred golom Partizana, Ivanić je prošao lopta zakačila Zahida i pogodila stativu.

36. minut - Glazer boksuje loptu nakon kornera Natha.

33. minut - Zvezda opasna po levom boku, gde dominiraju Ivanić, Hvang i Rodić.

172. večiti derbi, Partizan, Crvena zvezda, grobari

30. minut - Ne može Dragović da nastavi. U igri je Naser Điga.

26. minut - Veliki problem za Zvezdu, povredio se kapiten Dragović. Izgleda mu je iskočilo rame. Deluje izuzetno bolno.

- Kanga je izveo korner, a Grobari su ga sa južne tribine gađali topovskim udarima.

22. minutu- Kalulu je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Hvangom. Šutirao je Kanga lopta odlazi u korner.

20. minut - Nova opasna situacija pred golom Partizana, Ivanić je centrirao, stvorila se gužva, ali bez prave prilike.

16.minut - Nova neverovatna šansa za Zvezdu. Rodić je centrirao, a Bukari sa dva metra umesto u mrežu loptu šalje pored stative.

14. minut - Prva šansa za Partizan. Natho je izveo prekid, Marković je šutirao glavom, a Glazer sjajno odbranio.

12. minut - Zvezda napada od starta, pokušali su posle kornera, crno-beli su otklonili opasnost.

8. minut - Šerif ponovo nakon kontre promašuje, Jovanović brani njegov šut.

7. minut - Neverovatna šansa za Zvezdu. Hvang je prošao po levoj strani, zavrnuo na peterac. Stamenić je neometan šutirao pored leve stative.

4. minut - Opasna kontra zvezde, Šerif je izbio sam ispred Jovanovića, koji je zaustavio njegov šut. Ispostavilo se da je u pitanju ofsajd.

- Prekid već na startu. Grobari napravili dimnu zavesu uz topovske udare sa južne strane.

Grobari, Partizan, Crvena zvezda, 172. večiti derbi, delije

1. minut - Utakmica je počela

172. večiti derbi, delije, grobari, delije i grobari, grobari i delije, Partizan, Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Partizan u 172. večitom derbiju u okviru 24. kola Superlige Srbije, a meč počinje u 17 časova.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN (17)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac)

Pomoćnici: Uroš Stojković (Beograd), Nikola Đorović (Kragujevac)

VAR: Miloš Milanović

CRVENA ZVEZDA (4-3-3): Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Stamenić, Kanga, Hvang - Ivanić, Bukari, Šerif. Trener: Vladan Milojević.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović - Stojković, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Natho - Kalulu, Zahid, Goh - Saldanja. Trener: Igor Duljaj.

Uoči meča:

- Tu je i Miloš Degenek na štakama posmatra derbi.

1 / 13 Foto: Privtan arhiva

- Nekadašnji kapiten Zvezde Milan Borjan došao je na stadion da bodri crveno-bele.

Milan Borjan

- Polako se puni Marakana

00:17

Atmosfera pred 172. večiti derbi

- Korteo Grobara pred današnju utakmicu!

- Policija blokirala Autokomandu!

Meč pored tradicionalnog rivalstva ima i veliki takmičarski značaj jer je u pitanju direktna borba za prvo mesto na tabeli,

Partizan je trenutno prvi sa 59 bodova, jednim više od drugoplasirane Zvezde.

Nakon regularnog dela od 30. kola sledi plej-of a ekipa koja je bude lider na tabeli imaće domaćinstvo u narednom derbiju, što meču daje još veći značaj.

Vladan Milojević

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević oprezan je pred veliki duel.

- Derbi, kao derbi. Pozitivno je da će biti pun stadion, očekujemo dobru utakmicu i lepo navijanje, mada se često dešava da ne bude kvalitetna igra, ali se nadamo da neće biti tako sada. Nismo se ništa posebno spremali u odnosu na druge utakmice, mnogo je teže pripremati ostale mečeve nego sam derbi. Meč kao meč nosi tri boda i ništa više, ali postoji i taj prestiž. Imali smo kadrovskih problema, u ovom trenutku ne mogu ništa da vam kažem, znaće se tek posle treninga na koga ćemo moći da računamo.

Šta će odlučiti utakmicu?

- Derbi kao derbu često odluče nijanse. U ovom trenutku ne znam šta će odlučiti, ali često jedna lopta, detalj, minuti praznog hoda... Mogu da odluče derbi. Obično su to tvrde i čvrste utakmice, jake. Sigurno da se Partizan poput nas spremao, videćemo šta će biti. Nemoguće je odrediti koji detalj će odlučiti.

Igor Duljaj

Sa druge strane Igor Duljaj veruje u svoj tim.

- Ne verujem da je ova utakmica presudna, ona donosi kao i svaka druga utakmica tri boda. U opticaju ima još 42 boda, svaka utakmica je bitna kao i sutrašnja, ona je specifična sama po sebi, u gradu vlada veliko interesaovanje za ovu utakmicu, ali ne verujem da je presudna.

Ističe trener Parnog valjka da je atmosfera u svlačionici odlična.

- Atmosfera u ekipi je odlična, osam ili devet meseci smo na prvom mestu, to nas gura napred i to nas drži zajedno, a isto tako i mi pokušavamo da se pomažemo međusobno i da kao što sam već rekao, da se držimo zajedno, da idemo iz utakmice u utakmicu i da ostvarimo naš cilj koji je trenutno veoma daleko. Što se tiče novajlija, pokušali smo da im objasnimo značaj ove utakmice i atmosfera koja će ih dočekati na stadionu Crvene zvezde, tako da... Mislim da su svi igrači maksimalno spremni i koncentrisani za sutrašnju utakmicu.

Utakmica na stadionu " Rajko Mitić" počinje u 17 časova.