POTPUNI DEBAKL SRBIJE U MOSKVI: Rusija RAZBILA Piksijeve Orlove, NESMOTRENOST Gajića prelomila meč!

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Fudbaleri Srbije poraženi su od Rusije u Moskvi rezultatom 4:0 u prijateljskoj utakmici u okviru priprema za Evropsko prvenstvo.

Nakon mirnog i izjednačenog početka utakmice desio se detalj koji je prelomio utakmicu.

Milan Gajić je skrivio potpuno nepotrebno penal nad Kluševićem i dobio crveni karton kao poslednji igrač odbrane.

Rusi su itekako znali da iskoriste brojčanu prednost.

Anton Mirančuk je bio siguran sa penala, prednost duplirao Osipenko u 32. minut.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi je probao izmenama na poluvremenu ali nije vredelo.

U nastavku igre treći gol postiže Aleksej Mirančuk u 55. minutu.

Do kraja meča Rusija je propustila priliku da zabeleži i ubedljiviji trijumf, ali su Petrović i sreća spasili Orlove

Rusi su postigli i četvrti gol u 88. minutu ali je on nakon VAR intervencije poništen.

Ipak u u nadoknadi vremena Rusija postiže i četvrti gol , Sergejev je strelac.

Srbija naredni meč igra protiv Kipra u Larnaki u ponedeljak.

1 / 6 Foto: Evgenia Novozhenina Reuters

Drugo poluvreme:

90 +1 minut - GOL, 4:0, SERGEJEV! Sada je gol Rusija je krunisala veliku inicijativu i potpuno ponizila Srbiju.

90. minut - Konačno šansa za Srbiju šutirao je Sergej glavom posle prekida,ali golman Rusije paradom sprečava pogodak.

88. minut - Rusi su postigli i četvrti gol ali je on nakon VAR intervencije poništen.

85. minut - Ređaju se šanse pred golom Srbije, Petrović spašava potpune katastrofe.

82. minut - Velika sreća za Orlove, Zaharijana nakon sjajnog udarca s sa distance pogađa prečku. Petrović je samo pogledom ispratiom loptu.

79. minut - Igraju se viktorije u ovim momentima. Četvrti gol Rusije visi u vazduhu.

74. minut - Nova šansa za Rusiju nakon kornera i odbitka, Sergejev pogađa stativu!

73. minut- Velika šansa za Rusiju. Zaharijan je odlično šutirao u donji levi ugao, ali Petrović sjajno interveniše i izbacuje loptu u korner

Srbija, Rusija

72. minut - Nova izmena u Srbiji umesto Jovića u igri je Lazar Samardžić

65. minut - Igra se obostrano otvoreno u ovim momentima.

59. minut - Pokušao je Mitrović sa ivice šesnaesterca brani Safonov.

57. minut - Piksi ponovo reaguje dvostrukom izmenom. Umesto Mladenovića i Zdjelara u igri su Kostić i Mašović.

55. minut - GOL, 3:0, ALEKSEJ MIRANČUK! Jednostavna akcija Rusije, lopta je sa leve strane zavrnuo Gorškov u peterac, a Mirančuk rutinski matira Petrovića.

49. minut - Srbija je krenula ofanzivnije u nastavku Orlovi pokušavaju da prepolove prednost Rusije.

- Trostruka izmena u Srbiji, u igri su Mitrović, Sergej i Mijailović umesto Gaćinovića, Tadića i Živkovića

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Rusija Srbija, Prijateljska Utakmica

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta

43. minut - Rusi pokušavaju da umrtve utakmicu.

39. minut - Velika šansa za Srbiju. Tadić je sjajno uposlio Jovića, koji šutira sa penaltika, ali odlično je reagovao Safonov i krajnjim naporom odbranio ovaj udarac.

36. minut - Poluprilika za Srbiju. Nakon prekršaja centrirao je Tadić sa leve strane, ali su Rusi otklonili opasnost.

32. minut - GOL, 2:0, OSIPENKO! Nakon prekida i centaršuta sa leve strane, lopta u gužvi dolazi do Osipenka koji sa pet metara matira nemoćnog Petrovića.

25. minut - Inicijativa Rusije nakon vodećeg gola, Srbija sa igračem manje prinuđena da se brani.

19. minut - GOL, 1:0, ANTON MIRANČUK! Penal za Rusiju i crveni karton za Gajića. Desni bek Srbije je potpuno nepotrebno povukao Kluševića sa leđa, a pošto je bio poslednji igrač odbrane, dobio je crveni karton, nakon što je VAR pregledao situaciju. Petrović je pročitao Mirančuka, ali udarac je bio snažan i precizan.

- Miloš Biković srpski glumac izveo je početni udarac na utakmici.

15. minut - Igra se u laganom ritmu, između dva šesnaesterca.

10. minut - Opasna akcija Rusije, ali srećom Obljakov nije dobro prihvatio loptu.

8. minut - Prva šansa za Srbiju. Gajić je prošao po desnoj strani dodao Živkoviću koji se namestio i lepo šutirao, ali tik pored desne stative ruskog gola.

4. minut - Miran početak utakmice, početno ispitivanje snaga.

1. minut - Utakmica je počela.

Srbija
Srbija

- Pre meča intonirane su nacionalne himne obe selekcije

- Srpska delegacija brojna u Moskvi

FSS
FSS

Rusija - Srbija 18.00 (RTS, Arena sport)

Moskva. Stadion: Lav Jašin. Kapacitet: 25.716. Sudija: Arda Kardešler (Turska).

Srbija (4-2-3-1): Petrović - Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović - Zdjelar, Lukić, Gaćinović, Živković, Tadić - Jović.

Rusija (4-3-3): Safonov - Volkov, SIlljanov, Osipenko, Klusevič - Glebov, Barinov, Anton Mirančuk - Obljakov, Golovin, Tjukavin

Fudbaleri Srbije gostuju Rusiji u Moskvi u prijateljskoj utakmici u okviru priprema za Evropsko prvenstvo.

Selektor srpskog nacionalnog tima Dragan Stojković iskoristiće ovu, kao i utakmicu protiv Kipra u Limasolu (25. mart) kao početak priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Bez obzira što će meč biti prijateljskog karaktera, izvesno je da Srbiji, ali i Rusiji rezultat neće biti u drugom planu. Ne treba zaboraviti da je UEFA dala dozvolu za odigravanje ovog meča, jer je Rusija i dalje pod sankcijama. Sve karte za meč su rasprodate.

Dragan Stojković Piksi, Dragan Stojković

Dragan Stojković Piksi najavio je promene u formaciji, pa je moguće da Orlovi zaigraju u sistemu 4-4-2 ili 4-2-3-1. Do sada, Srbija je igrala sa trojicom defanzivaca u poslednjoj liniji. Orlovi su oslabljeni za neigranje Dušana Vlahovića i Nikole Milenkovića koji su povređeni.

- Probaćemo i videćemo na šta će da liči. Bitno je da igrači prihvate principe igre. Hoće li to biti 4-3-3 ili 4-2-3-1, to su već podsistemi - rekao je Dragan Stojković.

- Imamo dve važne utakmice iako su prijateljske. Bolje je nego da smo u nekom baražu, pa da moramo da lupamo glavu. Izbor je takav kakav je, ima dosta igrača koji se muče sa povredama. Došla su nova imena, želim da ih vidim na delu. Ono što sam pratio i gledao potpuno zaslužuju da im se ukaže šansa - objasnio je Stojković.

Rusija, Srbija

Posle utakmica u Rusiji i Kipru, fudbaleri Srbije imaće još dve provere pred početak Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Prvo protiv Austrije 4. juna u Beču, a onda i protiv Švedske, četiri dana kasnije u Stokholmu.

Sa druge strane, Rusija od uvođenja sankcija u februaru 2022. godine igra prvu utakmicu protiv neke selekcije iz Evrope i izabranici Valerija Karpina učiniće sve da se što bolje predstave širokom auditorijumu. Rusija će biti u punom sastavu sa prvim zvezdama Aleksandrom Golovinom, Aleksejem i Antonom Mirančukom, Arsenom Zaharjanom i Dalerom Kuzjajevim.

Meč se igra u Moskvi na stadionu Dinama "Lav Jašin" sa početkom u 18 časova.