ČEKIĆARI PROKOCKALI TRIJUMF: Preokret Njukasla protiv Vest Hema

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Vest Hem sa 4:3, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Ekipa Njukasla je upisala 13. pobedu od početka šampionata i trenutno je osma na tabeli sa 43 boda. Vest Hem je sedmi sa bodom više na svom kontu, ali i sa utakmicom više.

Njukasl je poveo već u šestom minutu pogotkom Aleksandera Isaka sa penala, ali je Vest Hem do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Majkla Antonija u 21. i Mohameda Kudusa u desetom minutu nadoknade.

Džared Boven je u 48. minutu povisio na 3:1, ali je Njukasl ipak stigao do pobede i sva tri boda. ;Novim golom Isaka sa penala u 77. minutu i pogotkom Harvija Barnsa u 83. minutu, Njukasl je najpre izjednačio na 3:3, a konačan rezultat postavio je Barns u 90. minutu.

Fudbaleri Njukasla u narednom kolu Premijer lige dočekuju Everton, dok će Vest Hem ugostiti Totenhem.