MANČESTER SITI NOĆI NA PRVOM MESTU: "Građani" demolirali Luton

Premijer liga

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Luton 5:1, u utakmici 33. kola Premijer lige i preuzeli bar na kratko prvo mesto na tabeli.

Siti je poveo već u drugom minutu kada je autogol postigao Daiki Hašioka, a prednost je udvostručio Mateo Kovačić u 64. minutu. Treći gol postigao je Erling Haland iz jedanaesterca u 76. minutu, a zatim je pogodak za Luton postigao Ros Barkli u 81. minutu.

Četvrti gol za aktuelnog šampiona postigao je je Žeremi Doku u 87. minutu, na asistenciju Joške Gvardiola. Hrvatski fudbaler postavio je konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena, na dodavanje Dokua.

Posle 22. pobede u ligi Siti je preuzeo prvo mesto na tabeli sa 73 boda, dva boda više ali i utakmicom više od Arsenala i Liverpula. Drugoplasirani Arsenal igra u nedelju na svom terenu protiv Aston Vile, a trećeplasirani Liverpul će dočekati Kristal Palas.

Luton je pretrpeo 20. poraz i 18. je na tabeli, prvi u zoni ispadanja sa 25 bodova.