AGONIJA PARTIZANA SE NASTAVLJA - NAĐ NE ZNA ZA POBEDU! Napredak "tvrd orah", crno-belima samo bod u Kruševcu!

SUPERLIGA

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno sa Napretkom 3:3 (1:2) u okviru četvrtog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Aldo Kalulu, Partizan, Napredak

Pokušao je Albert Nađ da "promeša karte" i na teren pod Bagdalom izvede kombinovani sastav, ali ta ideja izgleda nije urodila plodom. Iako su crno-beli već u 7. minutu došli do prednosti golom Aleksandra Filipovića, "fenjeraš" se svim silama trudio da dođe do onoga što je šef struke Napretka obećao pred početak meča - da sva tri boda ostanu u Kruševcu.

Andrija Majdevac u 19. minutu, a onda i Nebojša Bastajić u 26. minutu sjajnim udarcima lako su savladali golmana gostiju i uneli nemir u redove "parnog valjka".

Majdevac je koban po tim iz Humske bio i u 54. minutu i tada je pred Partizanom bio težak zadatak, ali ne i nemoguć. Nadu je crno-belima prvo vratio rezervista Aleksa Janković koji je u 80. minutu bio precizan, dok je izjednačenje doneo Zahid u 89. minutu.

Na kraju ipak - podela bodova.

Naredni meč Partizan će igrati protiv Mladosti iz Lučana, dok će Napredak gostovati Vojvodini.

1 / 14 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90+5. minut - KRAJ MEČA! Napredak - Partizan 3:3 (2:1)

90. minut - Igraće se još pet minuta!

89. minut - GOL! Partizan preko Zahida dolazi do izjednačenja!

84. minut - SEVERINA NIJE ISKORISTIO ZICER! Proigrao je tri igrača Napretka, bio je sam pred golmanom Savićem, šutnuo je, ali je i ovaj udarac odbranjen.

82. minut - HAOS NA TERENU! Marinković je rukama oborio Severinu koji je kada je ustao odlučio da mu se revanšira! ŽURI KARTON ZA FUDBALERA PARTIZNA!

80. minut - GOL! Aleksa Janković postiže pogodak i vraća nadu Partizanu!

76. minut - PRILIKA ZA NAPREDAK! Zamalo da postignu i četvrti gol!

74. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Nikolić je poslao fantastičnu loptu ka Zahidu, koji nije uspeo dobro za zahvati loptu, te golman Savić nije imao težak zadatak.

73. minut - Ritam igre je opao...

66. minut - PREKID! Lekarske ekipe su na terenu, jedan igrač Napretka se požalio na povredu.

61. minut - PRILIKA ZA PARTIZAN! Goh je izbio sam ispred golmana Savića, koji je odbranio njegov šut.

57. minut - STATIVA! Severina sjajno šutira, ali lopta nikako neće u gol!

51. minut - GOL! Još jedan gol Majdevca! Napadač domaće ekipe šutirao je jako van kaznenog prostora i pogodio mrežu Jovanovića.

47. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Filipović je bio u sjajnoj prilici, ali gola nema! Fudbaler Partizana je stao sam, šutirao, ali je pogodio u igrača Napretka koji se nalazio ispred gol linije.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

45+1. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Promašaj Nikolića!

45. minut - Igraće se još jedan minut!

44. minut - KAKVA PRILIKA ZA PARTIZAN! Kalulu je bio sam pred praznim golom, šutirao je, ali se sapleo i pao i za to vreme je dotrčao jedan od igrača Napretka i ispucao tu loptu, koja je pak, opet stigla do Kalulua koji je još jednom pokušao da smesti loptu u mrežu, ali je i taj udarac izblokiran!

42. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Natho posle kombinacije sa Zahidom šutirao preko gola!

40. minut - ŽUTI KARTON! Filipović je nesportskim potezom nad igračem Napretka "požuteo".

33. minut - Igra je ušla u mirniji tok.

26. minut - GOL! Nebojša Bastajić je dobio sjajnu loptu od Majdevca i zatresao mrežu Jovanovića! Odbrana Partizana je samo nemo stajala...

25. minut - PRILIKA ZA PARTIZAN! Zahid šutira pored gola!

19. minut - GOL! Andrija Majdevac! Odlično je skočio i glavom na 11 metara savladao golmana Jovanovića.

15. minut - ŠANSE ZA GOSTE! Nekoliko dobrih prilika izređali su izabranici Alberta Nađa, ali je odbrana domaćeg tima uspela da sačuva mrežu golmana Savića.

11. minut - KAKVA ŠANSA ZA NAPREDAK! Saša Marjanović centrirao je pred gol gostiju, a Andrija Majdevac je promašio gol iz prilike za koju su mnogi navijači već videli loptu u mreži.

7. minut - GOL! Posle sjajnog kornera Aleksandar Filipović je skočio i savladao golmana Savića.

3. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Kalulu se sa desne strane izborio za loptu, ispred gola Napretka je imao Zahida i Nikolića, poslao je loptu ka njima, ali ju je Nikolić posle tik pored desne stative.

16.00 - Sudija Stanko Ostraćanin je označio početak meča!

Poznati sastavi za današnju utakmicu:

Napredak: Savić - Tomić, Stevanović, Mihajlović, Marinković - Jović, Krstić, Marjanović - Bastajić, Stanojlović, Majdevac.

Partizan: Jovanović – Stojković, Kovačević, Filipović, Antić – Ovusu, Natho – Severina, Zahid, Kalulu – Nikolić.

Glavni arbitar: Stanko Ostraćanin

Partizan, Napredak

U prethodnom meču, crno-beli su poraženi od Vojvodine na domaćem terenu sa 3:2, u okviru 33. kola Superlige Srbije. Ovo je bio peti uzastopni neuspeh, kojim je ugrožena druga pozicija koja garantuje kvalifikacije za Ligu šampiona. baš zato, meč u Kruševcu je od velikog značaja za Paritzan.

Trener crno-belih Albert Nađ izneo je očekivanja pred meč u Kruševcu.

"Dobro je ako budemo pobedili. Nemojmo da se zavaravamo da ćemo imati lak posao i to su igrači koji se dokazuju. Mi ćemo se bazirati na način nakoji ćemo doći do pobede", rekao je Nađ.

Albert Nađ

Trener Napretka Ivan Stefanović nada se pobedi na domaćem terenu.

"Igramo protiv Partizana, koji je spletom raznih okolnosti ugrozio sebi drugo mesto, sigurno će doći ovde silno motivisani, ali to je njihov problem, nije naš. Mi nemamo opterećenje rezultatom, bitno nam je da se pokažemo u što boljem svetlu i da promovišemo još nekog mladog igrača. Partizan igra dobro, ali su u rezultatskoj krizi, to se vidi, ali oni imaju kvalitetne igrače i tim. Mi ćemo dati naš maksimum, niko ne može da nam uzme nadu za dobar rezultat, bod ili eventualno tri boda i da obradujemo naše navijače", rekao je Stefanović.