ORLIĆIMA TROFEJ NA TURNIRU "MILJAN MILJANIĆ" Filip Matijašević najbolji igrač turnira

kadeti

Mlađa kadetska reprezentacija Srbije (do 16 godina) pobednik je desetog jubilarnog Međunarodnog turnira „Miljan Miljanić“.

Selekcija koja će od jeseni biti takmičarska i početi ciklus kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope za kadete (do 17 godina) savladala je u finalu vršnjake iz Bugarske sa 2:1.

Srbija je tokom većeg dela susreta bila bolji rival, imala kontrolu igre, stvarala šanse i uspela da postigne dva lepa gola. Strelac prvog gola za Orliće bio je igrač Čukaričkog Filip Matijašević, a jedan od zapaženijih bio je još jedan igrač belo-crnih, Mateo Maravić.

Filip Matijašević, inače kapiten ove selekcije Srbije, proglašen je i za najboljeg igrača turnira, a nagradu je primio iz ruku legendi jugoslovenskog fudbala Stanislava Karasija.

U meču za treće mesto Severna Makedonija je savladala Crnu Goru (2:1).

Srbija – Bugarska 2:1 (2:0)

STRELCI: 1:0 Matijašević 23, 2:0 Štulić (iz jedanaesterca) 36, 2:1 Vasilev 85. Sportski centar FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Aleksandar Nikolić.

SRBIJA: Bogdanović, Ivanović (77. Jovanović), Žurić (69. Pejić), Škrijelj, Marinković, Maravić (69. S. Petrović), A. Petrović (90. Grbović), Subotić (69. Šarić), Štulić (90. Ćopić), Popović (77. Popović), Matijašević.

BUGARSKA: O. Vladimirov, Zečev, Lubomirov (46. Niagolov), Turlakov, V. Vladimirov, Čelebiev (64. Mečev), Gorjanov (90+4. Portarski), Genčev (46. Urumov), Gatinski, Minkov (64. Vasilev), Razdanov (46. Gončarov).