Partizan poražen na gostovanju Rubinu

Fudbaleri Partizana nisu na dobar način proslavili 67. rođendan pošto su poraženi u Kazanju sa 2:0
1 / 8

KAZANJ - Fudbaleri Partizana poraženi su od Rubina rezultatom 2:0 (1:0) u meču 2. kola grupe H Lige Evrope.

Crno-beli su dobro parirari domaćinu, ali su u 44. minutu primili nesmotreno pogodak, da bi Rubin početkom drugog poluvremena otklonio sve dileme. Strelci za domaćina su bili Karadeniz i Rjazancev.

Crno-beli će u narednom kolu igrati protiv Intera koji je slavio u Bakuu protiv Nefčija. Inter i Rubin imaju po četiri boda, Partizan i Nefči po jedan.

RUBIN - PARTIZAN 2:0 (1:0)

Stadion: Kazanj, gledalaca: 15.000

Sudija: Anastasios Kakos (Grčka)

Strelci: Karadeniz 44., Rjazancev 47.

RUBIN: Rižikov, Kuzmin, Navaš, Orbaiz, Marčano, Rjazancev (od 83. Karlos Eduardo), Eremenko, Boketi, Karadeniz (od 77. Kasaev), Načo, Rondon (od 81. Davidov). PARTIZAN: Stojković, Miljković, Ivanov, Ostojić, Volkov, Medo, Saša Marković, Jojić, Saša Ilić (od 74. S. Šćepović), Ninković (od 61. Mitrović), Lazar Marković.

Kraj utakmice, Partizan ostaje sa jednim bodom posle dva kola takmičenja u grupi H Lige Evrope.

90. minut - Karlos Eduardo je probao da postigne i treći pogodak za svoj tim, ali je odbrana Partizana na mestu.86. minut - Pokušao je Kamara iz daljine, ali tik iznad prečke lopta odlazi u gol aut. 83. minut - Poslednja izmena kod domaćina, umesto strelca drugog pogotka Rjazanceva, u igri je Karlos Eduardo. 81. minut - Nova izmena u ekipi Rubina, umesto Rondona u igri je Davidov. 77. minut - Umesto strelca prvog gola Karadeniza u igri je Kasaev.74. minut - Druga izmena u Partizanu, umesto Saše Ilića na terenu je Stefan Šćepović. 65. minut - Opao je tempo igre u Kazanju, uglavnom se igra oko sredine terena, a u takvoj situaciji jedino vredno spomena je situacija kada je Orbaiz oborio glavnog sudiju meča Kakosa iz Grčke. 61. minut - Prva izmena u Partizanu, umesto Ninkovića u igri je Mitrović.57. minut - Volkov je posle dubinskog pasa Meda Kamare ušao u kazneni prostor domaćina, zaobišao golmana, zavrnuo je loptu ka petercu, ali tamo nije bilo nikog od igrača Partizana. 56. minut - Ninković šutira iz daljine, lopta se nezgodno odbila ka golu domaćina, ali je Rižikov siguran. 55. minut - Nefči smanjuje vođstvo Intera na 3:1. Strelac Kanales.53. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobija kapiten Partizana Saša Ilić. Ilić je sa leđa oborio Rjazanceva na oko 25 metara od gola crno-belih. Načo šutira, ali je živi zid odbio loptu.49. minut - Novi opasan nalet domaćina, Kuzmin šutira, Stojković krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Domaćin se ne zadovoljava vođstvom od 2:0. 47. minut - GOOL! oš početak Partizana, Aleksandar Rjazancev postiže gol za 2:0. Odlična akcija domaćeg tima,a igraču koji je postigao gol i Barseloni u čuvenom meču sa nekoliko metara šalje loptu pored Stojkovića. U akciji su prethodno učestvovali Rondon i Eremenko.

2. POLUVREME

Kraj 1. poluvremena. Solidna igra Partizana, ali gubitak koncentracije u finišu poluvremena doneo je vođstvo ruskoj ekipi.

45+1 - Novi opasan nalet Rubina, Rondon šutira, Stojković brani, a Rondon iz odbitka šalje loptu preko gola. 44. minut - GOOOL! Karadeniz dovodi domaćina u vođstvo. Eremenko je šutirao, Stojković kratko odbio loptu, Karadeniz je ušao u srce šesnaesterca pošto se Miljković okliznuo i udarcem u bliži ugao matirao Stojkovića. Šteta, domaćin je stigao do vođstva bez ideje i igre. 42. minut - Inter razvaljuje Nefči i Stamenkovića u Bakuu. Neroazuri vode sa 3:0, strelac trećeg gola, tačnije autogola je Bertuči. 37. minut - Karadeniz u šesnaestercu Partizana, opasan napad, ali je odbrana Partizana na mestu. Pokušao je i Eremenko u nastavku akcije, ali bezuspešno. Domaćin pojačava pritisak u finišu prvog poluvremena. 35. minut - Kamara je oprobao šut sa oko 30 metara, ali je lopta otišla daleko, daleko od gola domaćina. 34. minut - Inter je poveo sa 2:0 protiv Nefčija u Bakuu, strelac Obi. 30. minut - Opasan napad Partizana, Ninković šutira sa velike razdaljine, golman domaćina je imao dosta problema da smiri ovu loptu. 28. minut - Prvi korner za Rubin. Šansa za domaćina, Načo je centrirao, a Marčanov šut glavom odbrana Partizana je izblokirala. 25. minut - Saša Marković je oprobao šut iz daljine, ali je lopta fijuknula pored stative gola Rubina. 24. minut - Obećavajući napad Partizana. Saša Ilić je odlično uposlio Miljkovića, koji iz drugog pokušaja centrira, ali je to samo drugi korner. Pokušali su crno-beli akciju iz Novog Sada, kada je igrač na prvoj stativi posle kornera prebacio loptu na drugu, ali ovog puta to nije prošlo Beograđanima. 20. minut - Novi nalet Partizana, Miljković šutira sa oko 22 metra, ali Rižikov brani. 18. minut - Medo petlja ispred svog šesnaesterca, ali na kraju uspeva da se izvuče iz neugodne situacije. Miljković je poslao dubinsku loptu ka Lazaru Markoviću, a ovaj je zaradio prvi korner za svoj tim. Odbijaju prvi napad domaćini, Miljković ponovo centrira, Saša Marković šutira glavom, ali brani golman domaćina.14. minut - Slobodan udarac za domaćina sa oko 30 metara od gola Partizana, iskosa sa leve strane. Domaćin je veoma opasan u ovakvim situacijama, jer ima izvanredne skakače. Na sreću, Miljković odbija loptu u polje.13. minut - Partizan je uspeo malo da primiri napade domaćina. Inače, u Kazanju je ispod deset stepeni. 11. minut - Inter golom Kutinja vodi protiv Nefčija u Bakuu sa 1:0. 10. minut - Ozbiljan napad Partizana, Lazar Marković je stigao do ivice šesnaesterca, ali nije uspeo da doda loptu do Saše Markovića. U nastavku akcije Ninković nije uspeo da uđe u šesnaesterac. 8. minut - Prvi ozbiljniji napad Partizana, ali je Saša Marković bio u ofsajdu. 6. minut - Partizan ne uspeva da poveže 2-3 tačna dodavanja, Rubin je daleko agresivniji. Ali, ako ne ide fudbalerima na travnatom tepihu, ide navijačima na tribinama. Grobari, pojačani navijačima CSKA iz Moskve, za sada su glasniji od domaćih pristalica, a na stadionu u Kazanju ima oko 15.000 gledalaca.2. minut - Novi nalet Rubina, Marčano je probio po levoj strani pored Miljkovića, centrirao po zemlji, ali je Rondon ponovo bio neuspešan.1. minut - Opasan nalet domaćina, Rondon je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola golmana Stojkovića.

1. POLUVREME

Meč u Rusiji ima višestruku simboliku. Crno-beli danas slave 67. rođendan, a ukoliko postignu pogodak biće im to jubilarni 300. u evrotakmičenjima. Klub iz Humske igra svoj 193. meč u istoriji takmičenja u Evropi.

Partizan je poslednji put igra sa nekim ruskim klubom takođe pod vođstvom Vladimira Vermezovića, u 2005. godini crno-beli su u Beogradu odigrali 1:1 protiv CSKA, a u revanšu je poražen sa 0:2.

Ukoliko ostanu neporaženi u Tatarstanu crno-beli će prekinuti i negativan niz od 14 mečeva bez osvojenog boda u Ligi Evrope. Poslednji put srpski šampion je osvojio bod na gostovanju Laciju (2:2), a zanimljivo, i tada je trener bio Vermezović.