Marselj i PSŽ podelili bodove

Utakmicu su obeležili dvostruki strelci na obe strane, Andre Pjer Žinjak kod Marselja i Zlatan Ibrahimović u Pari Sen Žermenu

MARSELJ - Fudbaleri Olimpika i Pari Sen Žermena remizirali su večeras u Marselju nerešeno 2:2 u najvećem francuskom derbiju odigranom u okviru osmog kola nacionalnog šampionata.

Prvi je poveo Olimpik u 17. minutu, a onda je preokret gostima doneo Ibrahimović golovima u 23. i 25. minutu. Ipak, u 32. minutu udarac je uzvratio Žinjak i postavio, kako se pokazalo kasnije, konačan rezultat.

Rezultati:

Brest - Bordo 1:1 (Vasat 37 - Dijabete 68)

Lorijen - Olimpik Lion 1:1 (Alijadijer 47 - Gomis 23)

Olimpik Marsej - Pari sen Žermen 2:2 (Žinjak 17, 32 - Ibrahimović 23, 25)

Juče:

Rems - Nica 3:1 (Dijego 16, Kurte 87, 90+3 - Cvitanić 62)

Bastija - Troa 3:2 (Rinkon autogol 17, Modeste 38, Maulida 87 - Pereira 27, 49. penal)

Tuluz - Valensijen 2:2 (Ben Jeder 56, Regatin 90 - Kadir 12, Sančez 15)

Lil - Ajačio 2:0 (Roa 42, Da Grasa 56)

Sošo - Ren 0:1 (Erding 7)

Monpelje - Evijan 2:3 (Estrada 36, Kamara 42 - Kelifa 30, 62, 89)

Odigrano u petak: Sent Etjen - Nansi 4:0.

Tabela: Olimpik Marsej 19 bodova, Pari sen Žermen 16, Olimpik Lion i Rems po 14, Lorijan, Bordo i Tuluz po 13, Valensijen 12, Sent Etjen 11, itd.