Hrvatska i Belgija odmiču Srbiji

Kvalifikacije za Mundijal

Hrvati golom Rakitića preokrenuli meč u Skoplju, dok je Bekl sa dva gola doneo trijumf Velsu

Uz poraz Srbije od Belgije 0:3 treće kolo kvalifikacione Grupe "A" za plasman na Svetsko prvenstvo u fudbalu, obeležio je preokret Hrvata protiv Makedonije u Skoplju i trijumf Velsa nad Škodskom u Kardifu.

Makedonci su na stadionu "Filip II" poveli preko Ibraimija koji je u 16. minutu istrčao u kontru i savladao Pletikosu. Hrvatima je pobedu doneo sjajni Ivan Rakitić, asistencijom i golom u nastavku meča.

Prvo je u 31. minutu Rakitić dobro izveo korner, a Vedran Ćorluka na drugoj stativi primirio loptu i lako savladao Bogatinova. Hrvati su u nastavku poluvremena imali inicijativu, ali nije bilo promene rezultata.

Hrvatska je u 60. minutu u potpunosti preokrenula rezultat. Naizgled bezopasan slobodan udarac u 57. minutu sa 40ak metara iskosa sa leve strane zahvaljujući očajnoj proceni makedonskog golmana Bogatinova Ivan Rakitić je pretvorio u gol za 2:1.

U 64. minutu drugi Brazilic je debitovao u dresu Hrvatske, pošto je Samir na terenu zamenio Jelavića. Do kraja meča Makedonci nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Pletikose.

Kapiten Goran Pandev je u 91. minutu dobio žuti karton pa će propustiti meč sa Srbijom u utorak 16. oktobra u Skoplju.

Reprezentacija Velsa zabeležila je prvu pobedu u kvalifikacijama za odlazak na Svetsko prvenstvo pošto je pobedila Škotsku sa 2:1 (0:1).Ostrvski derbi odigran je na stadionu "Milenijum" u Kardifu, a Škoti su preko Džejmsa Morisona u 27. minutu stigli do vođstva koje su čuvali sve do 80. minutu.

Tada je dosuđen penal za Vels koji je sigurno realizovao kapiten Geret Bejl. Najbolji igrač Totenhema je osam minuta kasnije postigao još jedan gol za poptuni preokret i pobedu svog tima.Srbija - Belgija 0:3

(Benteke 34, De Brujne 68, Miraljas 90+1)

Makedonija - Hrvatska 1:2

(Ibraimi 16 - Ćorluka 33, Rakitić 60)

Vels - Škotska 2:1

(Bejl 81, 88 - Morison 28)Tabela:

1. Belgija 3 2 1 0 6:1 72. Hrvatska 3 2 1 0 4:2 73. Srbija 3 1 1 1 6:4 44. Vels 3 1 0 2 1:9 35. Škotska 3 0 2 1 2:3 26. Makedonija 3 0 1 2 2:4 1