Gol Subotića u pobedi  Dortmunda

Bundesliga

Gol Subotića u pobedi Dortmunda

Pobedili još Volfsburg, Majnc i Šalke

Fudbalski reprezentativac Srbije Neven Subotić postigao je gol u pobedi Borusije Dortmund od 2:0 (0:0) protiv domaćeg Frajburga u utakmici devetog kola Bundeslige.

Meč je odigran u pravom zimskom ambijentu i terenu prekrivenim snegom, a aktuelni prvak Nemačke nije blistao posle sjajne partije i pobede protiv madridskog Reala u Ligi šampiona. Vođstvo ekipi iz Dortmunda doneo je Subotić u 54. minutu, posle prekida koji izveo Marko Rojs, a pobedu gostiju potvrdio je Mario Gece u 83. minutu.Smena trenera u Volfsburgu je donela rezlutat. Naslednik Feliksa Magata, Lorenc - Ginter Kestner, pokrenuo je poslednjeplasiranu ekipu u prvenstvu, koja je sa 4:1 savladala Fortunu na gostovanju u Diseldorfu.Ubedljivu pobedu ostavrio je i Majnc kod kuće protiv Hofenhajma (3:0), a het - trik za domaćina postigao je Mađar Adam Šalaj.Posle odlične partije i pobede protiv Arsenala u Londonu, ekipa Šalkea se dugo mučila na svom terenu protiv Nirnberga. Tim iz Geleznkirhena je do šeste pobede u prvenstvu došao nakon gola Džefersona Farfana u 77. minutu.Rezultati i strelci devetog kola Bundeslige:

Šalke - Nirnberg 1:0 (Farfan 77)

Frajburg - Borusija Dortmund 0:2 (Subotić 54, Gece 83)

Majnc - Hofenhajm 3:0 (Šalaj 21, 46, 64)

Grojter Firt - Verder 1:1 (Edu 8 - Petersen 44)

Fortuna - Volfsburg 1:4 (Langeneke 71. penal - Dost 50, 64, Olić 53, Dijego 78. penal)