Štutgart i Borusija opet nerešeno, Bajern lako

Bundesliga

Borusija i Štutgart peti put u poslednjih sedam mečeva igrali nerešeno

Štutgart se opet pokazao nezgodnim rivalom za Dortmund. Prošlog proleća je bilo 4:4, a sad su Švabe odigrale 0:0 i to je bio peti remi u poslednjih sedam mečeva ovih rivala.

Levandovski je u 88. minutu pogodio prečku, domaći su dominirali, ali su Švabe i u petom kolu za redom ostale neporažene i u tom periodu su osvojili 11 od mogućih 15 bodova i primili su samo tri gola. Neven Subotić je odigrao ceo meč za domaće.

Šalke je do danas imao seriju od pet uzastopnih pobeda u svim takmičenjima i osam utakmica bez poraza, ali je poražen u Hofenhajmu sa 3:2 što je domaćima tek treća pobeda u sezoni. Imao je Šalke bod u džepu do 91. minuta kad je Sven Šiplok obradovao trenera Markusa Babela samo dva minuta nakon što je ušao u igru.

Bajern iz Minhena je demonstrirao silu na terenu Hamburga i pokazao da je poraz od Bajera iz Leverkuzena bio samo loš dan. Minhenskom timu ovo je bila prva pobeda u Hamburgu posle čak šest godina. Mrežu Hamburga "načeo" je Bastijan Švajnštajger u 39. minutu, a potom su Tomas Miler i Toni Kros za samo četiri minuta u nastavku meča definitivno rešili pitanje pobednika.

Nirnberg je pobedio Volfsburg sa 1:0 i to im je prvi trijumf na svom stadionu ove sezone i prvi nakon 15. septembra kad su pobedili u Menhengladbahu u trećem kolu sa 3:2. Nezgodni Frajburg je uzeo bod u Menhengladbahu dok je Hanover lako savladao Augzburg.

Bundesliga, 10. kolo

Hofenhajm - Šalke 3:2 (1:1)/Folnad 13, Firmino 67 penal, Šiplok 90+1 - Nojšteder 37, Učida 82/Menhengladbah - Frajburg 1:1 (0:0)/De Kamargo 49 - Kaliđuri 77 penal/Dortmund - Štutgart 0:0Nirnberg - Volfsburg 1:0 (0:0)/Gebhart 76/Hanover - Auzgburg 2:0 (1:0)/Diuf 26, Štindl 85/

Hamburger - Bajern 3:0 (1:0) (Švajnštajger 39, Miler 49, Kros 53)