Partizan pobegao Zvezdi na osam bodova

JLS

Četvrti put u 2012. godini fudbaleri Partizana igrali meč bez publike i nastavili perfektan spor
1 / 4

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana ostvarili su desetu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije. Crno-beli su u potpunoj tišini stadiona u Humskoj savladali Radnički 1923 sa 2:0 (1:0) i odmakli Crvenoj zvezdi na tabeli na osam bodova prednosti.

Partizan je poveo golom Ivanova u 24. minutu, a konačan rezultat postavio je Lazar Marković u 49. minutu.U narednom kolu crno-beli gostuju Crvenoj zvezdi u prvom ovosezonskom večitom derbiju.

Prvo poluvreme je bilo vrlo zanimljivo. Partizan je osim gola Ivana Ivanova na asistenciju Ostojića u 24. minutu, imao nešto kasnije sjajnu šansu, ali je golman Radničkog Marko Knežević odbranio Aleksandru Mitroviću situaciju "jedan na jedan".

Gosti su pokušavali iz kontranapada, ali su bili poprilčno bezuspešni u prvom delu susreta.

Nastavak utakmice nije promenio odnos snaga na terenu. Crno-beli su pogotkom Lazara Markovića odmah na početku duplirali prednost i potom do kraja rutinski sačuvali sigurno vođstvo za nova tri boda.

Utakmica je odigrana u tužnom ambijentu, pred sablasno praznim tribinama stadiona u Humskoj, jer su crno-beli kažnjeni zbog nesportskog ponašanja navijača na utakmici protiv Novog Pazara.

PARTIZAN - RADNIČKI 1923 2:0 (1:0)

Stadion: Partizana, bez gledalaca

Strelac: Ivanov 24., L. Marković 49.

Sudija: Vlado Glođović, pomoćnici Saša Živković, Zoran MićanovićPARTIZAN: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Smiljanić, S. Marković, L. Marković, Jojić, Ninković, M. Šćepović. Trener: Vladimir Vermezović.RADNIČKI 1923: Knežević, Pavlović, Kosorić, Milošević, Radosavljević, Milošković, Nedović, Mutavdžić, I. Petrović, Spalević, Simović. Trener: Dejan Đurđević.