Trijumf Šalkea, uz devet golova u Gelzenkirhenu

Bundesliga

Ovim trijumfom Šalke je izbio na peto mesto, dok je Hanover ostao na jedanaestoj poziciji.

Ako je suditi po prvom meču u 2013. ova godina u nemačkoj Bundesligi biće spektakularna. U prom meču Šalke je u Gelzenkirhenu savladao Hanover sa 5:4 (1:0).

Prvi pogodak u 2013. godini postigao je Džeferson Farfan minuta pre kraja prvog poluvremena. Drugi deo igre doneo je mnogo efikasniju igru i „paklen“ fudbal.

Četiri minuta nakon odmora sjajni Hotlbi asistirao je Draksleru za 2:0. Hanover se nije predavao i za pet minuta je poravnao rezultat. Prvo je Pinto u 55. minutu smanjio prednost Šalkea da bi Hutzi, na pas Šaheda, u 60. pogodio za 2:2. Četiri minuta pauze i onda je usledio šou Šalkea. Ponovo je Hotlbi bio paker, ovoga puta uposlio je Hogera koji je zatresao mrežu gostiju.

Nije se puno čekalo na četvrti gol Šalkea, samo tri minuta prošla i onda je Markia pogodio za 4:2.Tu nije bio kraj…. Minut kasnije Hutzi je iskoristio asistenciju Dijufa i smanjio na 4:3.Šalke je tad krenuo u ofanzivu kako bi osigurao prednost, ali i gosti su uzvratili istom merom.

Posle 20 minuta Hotlbi je postigao gol na pas Farfana za 5:3. No, to nije bio konačan rezultat jer je Dijuf u nadoknadi vremena pogodio i postavio konačnih 5:4.