PANENKOM DO FINALA: Istorijski uspeh Burkine Faso!

Popularni pastuvi savladali eliminisali su Ganu nakon izvođenja jedanaesteraca i plasirali se u finale KAN-a

NELSPRUIT - Fudbalska reprezentacija Burkine Faso plasirala se večeras u finale Kupa afričkih nacija, pošto je u polufinalu u Nelspruitu, posle penala, savladala Ganu sa 3:2.U regularnom toku bilo je 1:1, a mreže se kasnije nisu tresle u produžecima.Kod pobedničkog tima precizni sa bele tačke bili su Bakari Kone, Anri Traore i Aristid Banse, a promašio je Pol Kulibali.U timu Gane neprecizni su bili Isak Vorsah, Emanuel Klotej i Emanuel Badu, a pogodili su Kristijan Acu i Harison Oful.Selekcija Gane prva je došla do gola u regularnom toku, a strelac je bio Mubarak Vakaso u 13. minutu iz penala. Konačan rezultat regularnog toka utakmice postavio je Aristid Banse u 60. minutu.Ekipa Burkine Faso je u završnici drugog produžetka ostala bez isključenog DŽonatana Pitroipe koji će zbog toga propustiti i finale.Prvi finalista afričkog šampionata je Nigerija, koje je ranije danas deklasirala Mali sa 4:1. Finalni meč na turniru igra se 10. februara u Johanesburgu.