NOVA POBEDA ZVEZDE: Mudrinski srušio Slovan

Serija se nastavlja

Zvezda je pobedila Slovan s 1:0, a jedini gol na meču dao je Mudrinski u 70. minutu

ANTALIJA - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Slovan 1:0 u prijateljskom meču u Antaliji.

Jedini gol na utakmici postigao je Ognjen Mudrinski u 70. minutu.

Crveno-beli su nastavili uspešnu seriju od šest uzastopnih pobeda od početka priprema u Turskoj, ali i niz isključenja. Danas su van terena morali Luka Milunović zbog koškanja sa protivničkim igračem i Vukan Savićević zbog dva žuta kartona, nakon što su prethodno golman Aleksandar Kirovski i štoper Uroš Spajić isključeni u meču protiv austrijskog Rida.U startnoj postavi danas je poluvreme odigrao i reprezentativac Hondurasa Luis Garido, a od 63. minuta na terenu je bio Filip Kasalica, prvi put posle oporavka od povrede i infekcije oka.Trener Aleksandar Janković izveo je tim u sastavu Bajković, Pantić, Spajić, Petković, Mladenović, Garido, Milijaš, Milunović, Lazović, Savićević, Mudrinski, a još su igrali Mijailović, Vešović, Kasalica i Kadu.U narednoj proveri Crvena zvezda igra sutra protiv ekipe Šana iz Lihtenštajna.

TOK UTAKMICE

90. minut - Kraj utakmice. Pobeda Zvezde od 1:0.89. minut - Velika prilika za Slovan. Lopta u šesnaestercu Zvezde, ali odbrana crveno-belih interveniše i spašava gol Bajkovića.85. minut - Nova prilika za Slovake, ali je Bajković sigurna na golu83. minut - Loša intervencija odbrane Zvezde, a Kovač propušta sjajnu priliku da svom timu donese izjednačenje81. minut - Drugi žuti karton za Savićevića na meču. Umesto njega na teren ulazi Kadu.75. minut - Slovan je posle primljenog gola zaigrao angažovanije u pokušaju da stigne od izjednačenja70. minut: 1:0 za Zvezdu. Kasalica je posle kontre prosledio loptu do Mudrinskog, koji je prevario igrače Slovana i sa oko 15 metara prosledio loptu u mrežu.65. minut - Odlična saradnja Mladenovića i Kasalice po levoj strani, izrodila su tri napada, tri vezane prilike od kojih je najozbiljnija bila posle centaršuta Mladenovića kada je Mudrinski iz odlične situacije slabo šutirao glavom63. minut - Kasalica je ušao u igru umesto Pantića. 58. minut - Mudrinski je propustio da dovede u vođstvo Zvezdu posle prodora Vešovića.57. minut - Najbolja prilika za Zvezdu. Vešović je sjajno probio po levoj strani, vratio do Lazovića, ali njegov udarac Putnočki zaustavlja paradom.55. minut - Crveni karton za Milunovića zbog koškanja sa igračem Slovana. Umesto njega u igru je ušao Vešović, pošto je ovo bilo isključenje sa pravom zamene.48. minut - Mudrinski se izborio za jednu loptu, a posle toga je kombinovao sa Savićevićem, koji je uputio pas do Milunovića. On je šutirao sa oko 18 metara, ali je bio neprecizan.46. minut - Umesto Garida na teren ulazi MijailovićII poluvreme45. minut - Kraj prvog poluvremena44. minut - Šansa za Zvezdu. Milijaš je odlično izveo slobodan udarac, a Spajić je glavom šutirao tik iznad prečke.41. minut - Crveni karton za Hlohlovskog zbog psovanja sudije37. minut - Nova dobra akcija Milijaša i Lazovića, koji je u srcu kaznenog prostora pronalazi Milunovića, ali je on slabo zahvatio loptu36. minut - Odbrana Zvezde je dobro intervenisala posle napada Slovana30. minut - Zvezda ima inicijativu, ali bez promene rezultata. Milijaš je oprobao šut sa 25 metara, ali je bio neprecizan28. minut - Milunović je primio dubinsku loptu, a onda je ušao u kazneni prostor. On je pokušao na prvoj stativi da pronađe Mudrinskog, ali je golman Slovana loptu izbacio u aut25. minut - Milijaš je dubinskom loptom sjajno proigrao Lazovića, koji je šutirao pravo u golmana Slovana18. minut - Napad Zvezde. Savićević je dobro uposlio Pantića, a ovaj je centrirao ka Mudrinskom, ali je opet dobro intervenisala odbrana Slovana15. minut - Igra se između dva šesnaesterca9. minut - Milijaš je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane. On je uputio dobar centaršut, ali je dobro intervenisala odbrana Slovana8. minut - Prvi pokušaj Slovaka sa 25 metara. Ka golu Bajkovića šutirao je Hlohlovski, ali je golman Zvezde bio siguran.6. minut - Obe ekipe igraju sa dosta želje i agresivno, ali bez pravih prilika za gol.1. minut - Prva šansa na utakmici. Zvezda je izborila korner, a Lazović je bio u idealnoj prilici, ali je bio izblokiran.