ŠVABE BEŽE SA DNA: Štutgart prekinuo seriju poraza

Konačno trijumf

Štutgart je golom Harnika pobedio Hofenhajm s 1:0

BEOGRAD - Fudbaleri Nirnberga osvojili su danas važan bod u 22. kolu Bundeslige, pošto su kod kuće odigrali 2:2 protiv Hanovera, zahvaljujući golu rezerviste Sebastijana Poltera, koji je postigao pogodak u drugom minutu nadoknade vremena. Štutgart je u drugoj današnjoj utakmici pobedio Hofenhajm sa 1:0 i tako prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza. Hanover je u prvom meču poveo preko Sabolča Hustija u 41. minutu, a izjednačenje je doneo Miroslav Kloze, svojim tek drugim pogotkom u dresu Nirnberga. Gosti su ponovo poveli u 68. minutu pogotkom Didijea Ja Konana, ali je Nirnbeg zasluženo došao do boda golom Poltera. Nirnberg se tako izjednačio po broju bodova sa Volfsburgom, koji je u petak izgubio od Bajerna 2:0. Ti timovi sada dele 13. i 14. mesto. Štutgart je slavio golom Martina Harnika u trećem minutu, a ekipa se sada popela na 12. mesto, daleko od opasne zone. Hofenhajm je 16. i zaostaje 10 bodova za Volfsburgom van opasne zone.