PLAVCI NEMOĆNI: Ture i Tevez srušili Čelsi!

Lampard promašio penal

Siti je na svom terenu slavio s 2:0 i to posle promašenog penala Lamparda

MANČESTER - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija rezultatom 2:0 u derbi meču 27. kola Premijer lige.Siti je bio nešto bolji u prvom poluvremenu, mogao je u dva navrata da povede, posle šuteva Matije Nastasića i Džeka Rodvela, ali je golman Čelsija Petr Čeh uspeo da zaustavi njihove udarce na gol.Jedan od odlučujućih trenutaka na meču dogodio se u 52. minutu. Golman Sitija Džo Hart oborio je svom u kaznenom prostoru napadača Čelsija Demba Bu. Sudija je pokazao na penal, ali je Hart odbranio udarac Frenka Lamparda. Kapiten Čelsija je tako propustio priliku da postigne 200. pogodak za "plavce".

Siti Jaja Turea Konačan rezultat postavio je Karlos Tevez u 85. minutu.
Za Siti je Matija Nastasić odigrao svih 90. minuta, Aleksandar Kolarov Branislav Ivanović igrao je za Čelsi. Njukasl je na svom terenu pobedio Sautempton s 4:2 Prvo mesto na tabeli drži Mančester junajted sa 68 bodova, dok je Mančester siti drugi sa 56. Čelsi je treći sa 49 poena.