LUDILO NA KORZICI: Tuča igrača Bastije i Ajačia

Čak pet crvenih kartona

Veliko rivalstvo dva korzikanska grada traje veće godinama

BASTIJA - Fudbaleri Bastije i Ajačia potukli su se u finišu meča 27. kola francuskog šampionata.Bastija je slavila s 1:0, ali je glavni sudija meča isključio čak petoricu igrača oba tima. Jedini gol na utakmici postigao je Maoulida u 47. minutu, a gosti su u 80. minutu ostali sa igračem manje, pošto je isključen Čalme. U poslednjim trenucima duela došlo je opšte tuče igrača na terenu, pošto je napadač gostiju Olieh napravio grub faul na golmanu Bastije Landru. U tim trenucima došlo je do tuče, a nije se znalo ko koga udara. Kada se situacija smirila sudija je pokazao još četiri crvena kartona.

Veliko rivalstvo između dva korzikanska grada, na terenu i van njega, traje već godinama, još iz vremena Napolena. On je tada Bastiji oduzeo status glavnog grada Korzike i dodelio ga Ajačiu.