Stanojević isključen u pobedi Pekinga, Kleo asistent

Azijska Liga šampiona

PEKING - Fudbaleri Pekinga savladali su danas na svom terenu japansku Hirošimu sa 2:1 u drugom kolu G grupe azijske Lige šampiona, a trener domaćina Aleksandar Stanojević zaradio je crveni karton.

Ekipi Pekinga to je bila prva pobeda u elitnom azijskom takmičenju posle tri godine.

Kineska ekipa povela je u 22. minutu pogotkom Ženga u 22. minutu, a izjednačio je Išihara u 76. minutu. Ipak, važnu pobedu Pekingu doneo je Pijao u 80. minutu.

Stanojević, bivši trener Partizana, a sada Pekinga isključen je par minuta pre kraja utakmice.

Njegova ekipa trenutno deli prvo mesto na tabeli G grupe sa uzbekistanskim Bunijdkorom, a oba tima imaju po četiri boda.

Japanska Kašiva za koju nastupa nekadašnji golgeter Crvene zvezde i Partizana Kleo ostvarila je pobedu.

Kašiva je savladala Sentral Koust Marinersa 3:1. Leandro Domingeš postigao je dva gola, a Kenta Kano još jedan i to nakon pokušaja Klea da petom usmeri u mrežu rivala. Samo je okrznuo loptu, pa mu je pribležena asistencija.