Junajted nastavio pohod ka tituli, sudar Vidića i De Hee

Premijer liga

LONDON - Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na gostovanju Sanderlend sa 1:0 (1:0) u prvom meču 31. kola engleske Premijer lige. Ovo je sedma uzastopna pobeda gostiju, a šesta bez primljenog gola, dok su izabranici Martina O"Nila zabeležili 14. poraz i predstoji im borba za opstanak u eliti.

Junajted ne prepušta ništa slučaju i sigurno korača ka osvajanju šampionske titule, jubilarne 20. u istoriji kluba.

Tim menadžera Aleksa Fergusona do 25. pobede u prvenstvu došao je nakon autogola Titusa Brambla, koji je u 27. minutu nespretno reagovao i šut Robija van Persija smestio u svoju mrežu. Holanđanin je u poslednjim trenucima meča imao priliku da se upiše u listu strelaca, ali je golman Sanderlenda izvanredno reagovao.

Detalj vredan pažnje dogodio se sredinom drugog poluvremena kada su se Vidić i De Hea sudarili u vazdušnom duelu, pa je došlo do prekida od nekoliko minuta dok se ukazivala pomoć golmanu Đavola. I Vidić i De Hea su krvarili, ali su obojica ostali na terenu do kraja utakmice