PIROVA POBEDA REALA: Borusija u finalu Lige šampiona!

2:0 nije bilo dovoljno

Finale će biti odigrano 25. maja na Vembliju
1 / 15

MADRID - Fudbaleri Borusije plasirali su se u finale Lige šampiona, koje će biti odigrano 25. maja na stadionu Vembli u Londonu.Borusija je u Madridu poražena od Reala 2:0 u revanš polufinalu Lige šampiona, ali je klub iz Dortmunda izborio veliko finale pošto je u prvom duelu slavio s 4:1.Golove za Real u večerašnjem meču postigli su Karim Benzema u 83. i Serhio Ramos u 88. minutu.Madriđani su od samog početka utakmice krenuli ofanzivno, ali u prvih 20 minuta, iako su imali tri dobre šanse nisu uspeli da dođu do gola.

Dortmund se potom oslobodio pritiska Reala, ali gosti nisu uspeli da zatresu mrežu Lopez

96. minut - Kraj utakmice. Real je pobedio s 2:0, ali je Borusija u finalu Lige šampiona.93. minut - Korner za Real. U napadu odlazi i golman Lopez, ali je odbrana Borusije odlično intervenisala.90. minut - Utakmica je produžena za šest minuta.88. minut - GOLLLLL!!! 2:0 za Real! Ramos je posle velike gužve u šesnaestercu Borusije i asistencije Benzeme pogodio mrežu i doneo oduševljene navijačima na stadionu Madridu.87. minut - Žestoki napadi fudbalera Reala. Benzema je odlično šutirao, ali je lopta pogodila Subotića i završila u korneru.85. minut - Prilika za Real posle centaršuta Ozila iz slobodnog udarca, ali je Vajdenfeler zaustavio udarac Ramosa83. minut - GOLLLLLL!!!! 1:0 za Real. Benzema se upisao u strelce. Ozil je dobro proigrao Benzemu, koji je izbegao ofsajd i poslao loptu u mrežu Borusije.79. minut - Razgovor Murinja i Klopa pored aut-linije. Portugalac traži da igrači Borusije ne odugovlače sa igrom

75. minut - Nova prilika za goste. Odbrana Reala je odliučno blokirala udarac Levandovskog sa oko 10 metara69. minut - Real ima terensku inicijativu, ali i dalje bez promene rezultata64. minut - Kedira ulazi u igru umesto Alonsa. Real sve daje u napad, ali bez promene rezultata

61. minut - Kakva šansa za Borusiju. Lopta je došla do Gundogana posle akcije Šmelcera i Rojsa, ali je udarac fudbalera Borusije sa svega pet metara odbranio Lopez

57. minut - Dvostruka izmena u Realu. Izlaze Koentrao i Iguain, a ulaze Kaka i Benzema.55. minut - Real je uspostavio ravnotežu na terenu. 50. minut - Nova velika prilika za goste. Opet u prilici Levandovski, ali njegov udarac sa desne strane brani Lopez, a potom lopta pogađa prečku i odlazi u korner.48. minut - Prilika za Levandovskog, ali je napadač iz izgledne šanse bio neprecizan46. minut - Počelo je drugo poluvremen. Ofanziva Reala. Dva uzastopna kornera za domaći tim.

II poluvreme45. minut - Prvo poluvremene je produženo za dva minuta. Kraj prvog dela meča bez golova!44. minut - U finišu prvog poluvremena Veb je pokazao tri žuta kartona i to Iguainu, Gundoganu i Benderu.41. minut - Iguain je odlično pronašao Ronalda, ali Vajdenfeler interveniše ispred igrača Reala.39. minut - Vajdenfeler u ratu sa navijačima Reala. Golman Borusije žestoko izviždan pošto namerno oduglovači sa igrom35. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena29. minut - Zvižduci sa tribina igračima Borusije pošto gostujući fudbaleri odugovlače sa igrom kada god im se ukaže prilika24. minut - Koentrao je dobio prvi žuti karton na meču

20. minut - Borusija je uspostavila ravnotežu posle furioznog početka Reala

15. minut - Velika šansa za Real. Ozil je izbio sam ispred Vajdenfelera. Golman Borusije već je bio savladan, a lopta je prošla pored praznog gola14. minut - Šansa za Real. Ronaldo se našao sam ispred Vajdenfelera, ali je golman Borusije čudesno intervenisao. Prva izmena kod gostiju umesto povređenog Gecea u igru je ušao Grojskrojc

13. minut - Velika prilika za Borusiju. Levandovski je ostao sam ispred Lopeza, ali je golman Reala dobro intervenisao9. minut - Pokušaj Ronalda sa 10 metara završio je pored gola8. minut - Real napravio pritisak. Za osam minuta domaći su izveli četiri kornera.5. minut - Prva prilika za Real. Iguain se našao sam ispred golmana Borusije, ali je Nemac dobro intervenisao i poslao loptu u korner.3. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena1. minut - Utakmica je počelaTOK UTAKMICEReal - Borusija 2:0 (Benzema 83, Ramos 88)Stadion: Santjago BernabeuSudije: Hauard Veb, Daren Ken, Majkl Mularki, Stefen Šild, Majk Din, Majkl Oliver (Engleska)Žuti kartoni: Koentrao, Iguan, Ramos, Kedira - Gundogan, Bender, VajdenfelerREAL: Lopez, Esijen, Varan, Ramos, Koentrao (od 57 Kaka), Alonso (od 64 Kedira), Ozil, Ronaldo, Modrić, Di Marija, Iguain (od 57 Benzema).BORUSIJA: Vajdenfeler, Pišček, Subotić, Humels, Šmelcer, Bender, Gundogan, Blaščikovski (od 90 Santana), Gece (od 14 Grojskrojc), Rojs, Levandovski (od 87 Kel).