VREO DERBI: Navijači Boke bakljama gađali golmana Rivera

Navijačka strast

Dva gola, prekid, isključenja, bakljade, sve je to obeležilo jedan od najvećih derbija u svetu fudbala

Ni poslednji susret Boke Junior i River Plate nije doneo ništa novo, osim velikog spektakla.

Najveći argentinski i jedan od najvećih fudbalskih derbija na planeti igran je u 12. kolu Klasure i završen je sa miroljubivih 1:1, iako je Boka povela golom Manuela Lancinija već u 45 sekundi.

Konačan rezultat postavio je Santijago Silva šest minuta pre kraja prvog poluvremena, koje je bilo samo uvod u dramu. Starom nastavka meča trener Rivera Ramon Dijaz je isključen zbog vređana sudije, a navijači Boke koji su se nalazili iza gola rivala tada su palili baklje i bacali ih ka golmanu Rivera Marselu Baroveri, koji je na to sugerisao arbitrima.

Svesni kakvu utakmicu sude i koliko je atmosfera uzavrela, arbitri nisu želeli da po drugi put prekidaju meč (prvi prekid bio je kod crvenog karetona za Dijaza), već je igra nastavljena uz nadokadu vremena koja je trajala 12 minuta. Tada je Boki zbog starta sa dve noge isključen igrač Guiljermo Burdiso ali je ostalo 1:1. River je bodom zadržao treće mesto, dok je Boka tek 18.