Čelsi uz rekord Lamparda zakoračio ka Ligi šampiona

Premijer liga

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović igrao je od 75. minuta za Čelsi, pošto je zamenio Džona Terija

Fudbaleri Čelsija pobedili su kao gosti ekipu Aston Vile sa 2:1, u prvoj utakmici 37. kola Premijer lige Engleske.

Ekipa iz Birmingema je povela preko Kristijana Bentekea u 14. minutu, a potom je vezista gostiju Ramireš isključen zbog drugog žutog kartona u 44. minutu, međutim domaćin to nije uspeo da iskoristi. Prvo je Benteke dobio crveni karton u 58. minutu, a onda je ekipa Čelsija došla do preokreta golovima Frenka Lamparda u 61. i 88. minutu.

Lampard je tako došao do ukupno 203. gola za Čelsi, čime je oborio rekord Bobija Tamblinga po broju postignutih pogodaka za londonski klub.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović igrao je od 75. minuta za Čelsi, pošto je zamenio Džona Terija. Čelsi je tako ostao na trećem mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona i jednu utakmicu do kraja prvenstva ima pet bodova više od Arsenala, kojem su ostala dva meča. Aston Vila je na 13. poziciji sa 40 bodova.

Premijer liga, 37. kolo:

Aston Vila – Čelsi 1:2(Benteke 14 – Lampard 61, 88)

Nedelja:

Stouk – Totenhem 14:30Everton – Vest Hem 16.00Fulam – Liverpul 16.00Norič – VBA 16.00KPR – Njukasl 16.00Sanderlend – Sautempton 16.00Mančester junajted – Svonsi 17.00