NE PRATI IGRU: Golman Nemaca autogolom kumovao porazu od SAD

Sreća poa je prijateljska

Mark-Andre ter Štegen nije uspeo da zaustavi povratnu loptu saigrača

Sjedinjene Američke Države savladale su Nemačku 4:3 (2:0) u prijateljskoj fudbalskoj utakmici odigranoj u Vašingtonu.

Meč u prestonici SAD ostaće upamćen po goleadi i po nesvakidašnjem kiksu golmana „pancera“ Mark-Andre ter Štegena. Čuvar mreže Borusije iz Menhengladbaha u 16. minutu loše je primio povratnu loptu Benedikta Hevedesa i samo je sproveo u svoju mrežu.

Amerikanci su imali ubedljivo ovđstvo od 4:1, koje su gosti u poslednjih desestak minuta uspeli da ublaže. Treba podsetiti da su izabranici Joakima Leva igrali oslabljeni za prvotimce minhneskog Bajerna i Štutgarta, koji su u subotu igrali u finalu Kupa Nemačke.

Pogotke za SAD postigli su, pored autogola, Džozi Altidor (13) i Klint Dempsi (60, 64). Mrežu domaćina tresli su Hejko Vesterman (52), Maks Kruze (79) i Džulijan Draksler (81).