PAD ZVEZDE PRED KRAJ: Bazel preokretom stigao do pehara

Uren kup

Zvezda povela golom Mladenovića, ali su Švajcarci u poslednjih deset minuta preokrenuli rezultat

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se okite trofejem na Uren kupu, pošto su u posleednjih desetak minuta meča u švajcarskom Grenhenu dozvolili Bazelu da sa dva gola napravi preokret i trijumfuje sa 2:1.

Zvezda je odigrala dobro 75. minuta meča, a prvo poluvreme je golom Mladenovića rešila u svoju korist. U nastavku je došlo do pada, posebno u poslednjih pola časa koje su izabranici trenera Slaviše Stojanovića, zbog isključenja Aleksandra Kovačevića igrali sa fudbalerom manje u polju.

Tok meča:

Zvezda: Bajković, Lazić, Krneta, Mijailović, Vešović, Kovačević, Milivojević, Mladenović, Milijaš, Pečnik, Dauda

Bazel: Vailati, Ajeti, D. Degen, Voser, Endogan, Jevtić, Aliji, Andrist, Simić, Haka, Riter.

Bazel nastupa u kombinovanom sastavu jer ih u sredu očekuje generalna proba pred početak šampionata protiv Borsusije iz Dortmunda.

Tekstualni prenos

84. minut - GOOOOOL! Bazel je preokrenuo rezultat u svoju korist - 2:1. Posle kornera lopta je izbijena na polovinu Zvezde. Salah je prihvatio i prošao dva igrača beogradskog tima, dodao do Bobadilje, koji golom završava akciju.

83. minut - Skraćeni korner za crveno-bele sa desne strane, ali golman Bazela izbija loptu u korner.

79. minut - GOOOOOL! Bazel je izjednačio na 1:1. Dugo je lopta kružila oko kaznenog prostora crveno-belih, na kraju je primio Stoker, okrenuo se negde kod penala i pogodio Bajkovićevu mrežu.

73. minut - Dobar prodor Savićevića po levoj strani zaustavljen je faulom. Iz prekida Milijaš je centrirao, a pokušaj glavom kapitena crveno-belih završio je iznad gola.

70. minut - Đorđević ulazi umesto Daude .

67. minut - Vešoviću se ukazuje pomoć. Nova izmena, ulazi Savićević, izlazi Mladenović.

65. minut - Odlična intervencija Bajkovića na dva metra od gola posle duplog pasa igrača Bazela.

59. minut - Kovačević dobija crveni karton zbog, kako je sudija pokazao, udarca laktom.

57. minut - Nova gužva u našem kaznenom prostoru, situacija se raščišćava ispucavanjem lopte. Dauda kreće u kontru, a Dragović dobija žuti karton zbog faula.

56. minut - Kasalica menja Pečnika.

55. minut - Dobar napad domaćih po desnoj strani, srećom po nas lopta je iz centaršuta išla malo iza napdača, pa je šut bio slab, a Bajković je izbacio loptu u korner.

50. minut - Spiker je objavio da će se u slučaju nerešenog rezultata odmah izvoditi penali.

49. minut - Prvi korner u nastavku za Bazel. Igrač domaćih šutirao je glavom, lopta odlazi preko gola.

47. minut - Bazel postiže gol, ali iz ofsajda

45+ minut. - Kraj prvog poluvremena.

39. minut - GOL! ZVEZDA VODI 1:0. Mladenović je oduzeo loptu na polovini protivnika, Dauda je preuzeo i ušao u kazneni prostor sa leve strane, vratio Mladenoviću koji postiže pogodak iz neposredne blizine.

37. minut - Zvezda "pritiska" igrače domaćih već na centru igrališta.

35. minut - Opasna prilika za Bazel, ali nije bilo nikoga od napadača da reaguje na povratnu loptu.

31. minut - Centaršut sa leve strane iz slobodnog udarca za Bazel, Bajković sigurno hvata loptu.

28. minut - Bezopasan korner za Bazel, lopta posle centaršuta odlazi u aut na suprotnoj strani.

25. minut - Utakmici prisustvuje oko 4500 gledalaca, od čega su većina navijači Zvezde. Igra se uglavnom na sredini terena.

23. minut - Centaršut Milijaša iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, golman boksuje loptu ispred Lazića.

20. minut - Još jedno dobro ubacivanje Mladenovića završeno je faulom, a protivnički igrač je zaradio žuti karton.

18. minut - Mladenović odličan prodor po levoj strani, ali centaršut mu je izblokiran.

15. minut - Prva šansa za Bazel, Aliji je šutirao sa 15 metara udaljenosti, iskosa, ali lopta odlazi iznad gola

12. minut - Vešović je prošao kao brzi voz, na odlične pasove Miljaša i Pečnika u 12. minutu i tri minuta ranije, ali oba centaršuta "skinuli" su defanzivci Bazela.

4. minut - Mladenović igra na levom krilu, Pečnik na desnom, a u špicu je Dauda. Par zadnjih veznih čine Kovačevič i Milivojević.

2. minut - Degen je napravio manji incident jer ušao u raspravu sa Mijailovićem i Mladenovićem, ali je sudija brzo smirio situaciju podelivši žute kartone Zvezdinom krilu i igraču Bazela