NALJUTIO GA: Ronaldo se osvetio Murinju, ratovao sa Ivanovićem

Maestralni Portugalac

Kraljevski klub savladao Čelsi u finalu Ginis kupa šampiona

MAJAMI - Osveta se servira hladna.

Fudbaleri Reala savladali su Čelsi sa 3:1 pre oko 70.000 gledalaca na stadionu u Majamiju i osvojili Ginis kup šampiona. Dva gola za "Kraljevski" klub postigao je Ronaldo, koji je tako na pravi način "odgovorio" na prozivke bivšeg trenera Žozea Murinja.

Španci su došli do prednosti golom Marsela u 14. minutu, posle akcije koju je započeo Ronaldo. Izjednačio je Ramireš nekoliko minuta kasnije i to je bilo sve od "Plavaca".

Ronaldo je svoj prvi pogodak postigao u 31. minutu posle prekršaja koji je nad njim napravio Bane Ivanović. Srpski internacionalac i Portugalac su vodili veliku bitku tokom većeg dela meča, a u jednom trenutku su se igrači i pokoškali posle starta srpskog beka.

Na kraju, u 57. minutu Portugalac je još jednom matirao Čeha, ovog puta glavom.U jednom trenutku meč je bio prekinut, pošto je jedan od navijača Reala utrčao u teren kako bi zagrlio Ronalda, a na tribinama stadiona u Majamiju bilo je i srpskih navijača koji su došli da podrže Baneta Ivanovića.