MOĆNI MILIONERI: Čudesan debi Borusijinog sprintera!

Bundesliga

Milioneri su u gostima ponizili ekipu Augsburga (0:4), a meč će ostati upamćen po neverovatnom debiju novog igrača Dortmunda - Pjera Emerika Aubemejanga

AUGSBURG - Osvajači Superkupa Nemačke, fudbaleri Borusije Dortmund, sjajno su započeli novu sezonu Bundeslige.Milioneri su u gostima ponizili ekipu Augsburga (0:4), a meč će ostati upamćen po neverovatnom debiju novog igrača Dortmunda - Pjera Emerika Aubemejanga.Naime, Borusijin sprinter je na svom debiju iz snova uspeo da upiše het-trik.U 24. minuti nakon centaršuta Šmelcera sa leve strane, Aubamejang je glavom pogodio za vođstvo Borusije Dortmund. Isti igrač je u 66. minutu nakon veoma lepe lopte Rojsa, pogodio je za 2:0, a u 79. minuti postigao je het-trik, da bi u 86. minuti Levandovski golom iz penala postavio konačnih 4:0 za Milionere.Aubemejang je došao pred početak sezone iz Sent Etjena i ovo mu je bila prva utakmica u Bundesligi. Fantastičan debi. Početak iz snova.Srpski reprezetnativac, Neven Subotić, predvodio je odbranu milionera svih 90 minuta.

Rezultati, 1. kolo Bundeslige:Augusburg - Dortmund 0:4Hanover - Wolfsburg 2:0Herta - Frankfurt 6:1Hofenhajm - Ninberg 2:3Leverkusen - Frajburg 3:1