Podolski za prvenac Arsenala

Premijer liga

Tim trenera Arsena Vengera pobedio Fulam sa 3:1

Fudbaleri Arsenala pobedili su Fulam u gostima sa 3:1 u prvoj utakmici 2. kola Premijer lige i tako stigli do prvih bodova u novoj sezoni nakon poraza šokantnog na startu kod kuće od Aston Vile.

Lukas Podolski bio je ključni igrač u pobedi Arsenala na veoma teškom terenu sa dva postignuta gola. Olivije Žiru je uz dosta sreće doneo gostima vođstvo u 14. minutu. Fulam je u prvom poluvremenu bio možda i bolji tim, ali nije iskoristio svoje prilike i kažnjen je u 41. minutu kada je Podolski nakon odbitka lagano pogodio za 2:0.

Nemački reprezentativac postigao je i poslednji gol za Arsenal u 68. minutu, a devet minuta kasnije konačnih 3:1 postavio je nekadašnji napadač Aston Vile i Totenhema Daren Bent.