ENFILD U TRANSU: Liverpul dobio derbi Engleske!

Staridž doneo pobedu protiv Junajteda

Liverpul je pobedio Junajted s 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Staridž

LIVERPUL - Fudbaleri Liverpula pobedili su na Enfildu ekipu Mančester junajteda rezultatom 1:0 u derbi meču trećeg kola Premijer lige.Popularni "derbi Engleske" rešen je već na startu utakmice. Danijel Staridž je iskoristio odličnu asistenciju Danijela Agera i pogodio mrežu gostiju. Do kraja meča nije bilo promene rezultata iako su oba tima propustila po nekoliko šansi. Najveću priliku za goste imao je Robin van Persi u 88. minutu, ali sa svega nekoliko metara nije uspeo da savlada golmana Liverpula.

Za goste je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Nemanja Vidić, dok u timu nije bilo Vejna Runija, koji je na treningu u subotu zadobio posekotinu na glavi posle sudara sa saigračem Filom Džonsom. On zbog te povrede neće igrati za Englesku protiv Moldavije i Ukrajine u kvalifikacijama za SP.Svonsi je u drugom današnjem meču u gostima savladao Vest Bromvič Albion s 2:0. Golove za goste dali su Dejvis u 22. i Ernandez u 83.Arsenal je u londonskom derbiju savladao Totenhem s 1:0 golom Olivijea Žirua u 23. minutu.Liverpul je prvi na tabeli sa devet bodova, dok je Mančester junajted šesti sa četiri.