PAKUJU KOFERE ZA BRAZIL: Bosna na korak od istorijskog uspeha!

Važan trijumf

ŽILINA - Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je izuzetno važan trijumf u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo koje se naredne godine održava u Brazilu.

Izabranici Safeta Sušića su posle preokreta u gostima savladali selekciju Slovačke rezultatom 2:1 i tako zadržali prvo mesto u grupi.

U finišu prvog poluvremena Slovačka je povela golom Hamšika i činilo se da će Bosna izgubiti lidersku poziciju u grupi.

Međutim, sredinom durgog poluvremena Bičakčić je najavio preokret. Doneo je izjednačenje svom timu u 69. minutu utakmice. Samo sedam minuta kasnije rezervista Hajrović postigao je evrogol za veliki trijumf Bosne.

Ovom pobedom Bosna je zadržala lidersku poziciju sa 19 osvojenih bodova. A u poslednja dva kola igraju sa Lihtenštajnom kući i Litvanijom u gostima.

BIH tako ima velike šanse da prvi put u istoriji izbori plasman na SP.

Rezultati:

Grupa A

Makedonija - Škotska 1:2Vels - Srbija 0:3

Grupa B

Jermenija - Danska 0:1 Malta - Bugarska 1:2 Italija - Češka 2:1

Grupa C

Kazahstan - Švedska 0:1 Austrija - Republika Irska 1:0 Farska Ostrva - Nemačka 0:3

Grupa G

Litvanija - Lihtenštajn 2:0 Slovačka - Bosna i Hercegovina 1:2 Grčka - Letonija 1:0