ŠOK U LONDONU: Bazel dobio Čelsi, Mesi dao tri komada

Liga šampiona

Odigrani su prvi mečevi u grupama E, F, G, i H najelitnijeg klupskog takmičenja

Fudbaleri Bazela šokirali su u Londonu Čelsi i trenera Žozea Murinja, pobedivši sa 2:1 u prvom meču nove sezone Lige šampiona u grupama E, F, G, i H.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za londonske "plavce".U drugoj utakmici E grupe nemački Šalke je bez većih problema "razmontirao" nekadašnjeg šampiona Evrope, rumunsku Steauu sa 3:0.

Fudbaleri italijanskog Napolija pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund sa 2:1 Italijanski tim pružio je sjajnu partiju protiv Borusije, prošlogodišnjeg vicešampiona, a da je imao malo više sreće slavio bi i ubedljiviju pobedu. Golove za Napolitance dali su Gonzalo Iguain u 29. i Lorenco Insinje u 67. minutu. Gosti su od 44. minuta igrali bez isključenog golmana Romana Vajdenfelera koji je intervenisao nepropisno van kaznenog prostora.Autogol Zunige u 86. minutu bio je slaba uteha za klub iz Dortmunda. Srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je ceo meč za Borusiju.U drugoj utakmici F grupe londonski Arsenal je u Marseju protiv Olimpika potvrdio da se nalazi u dobroj formi i slavio sa 2:1 zahvaljući Teu Volkotu i Aronu Remziju.Jedan od glavnih favorita u Ligi šampiona, ekipa Barselone je u H grupi na svom terenu deklasirala Ajaks sa 4:0.Ponovo je blistao Argentinac Lionel Mesi sa het-trikom, a trenutno najbolji brazilski fudbaler Nejmar debitovao je u elitnom evropskom takmičenju.Takođe, odličnu partiju pružio je golman Barselone Viktor Valdes koji je u 76. minutu odbranio penal Sigtorsonu.

U drugoj utakmici ove grupe italijanski Milan je kod kuće razočarao svoje navijače protiv Seltika, ali je "mučenje" prekinuo Kristijan Zapata u 82. minutu. Četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Sali Muntari.