NAJVEĆI MINUS U ERI PREMIJER LIGE: Čelsi prijavio gubitak od 262,4 miliona funti
Kako je navedeno, jedan od glavnih razloga za ovakav rezultat su povećani operativni troškovi u sezoni 2024/25. u odnosu na prethodnu godinu.
Time je londonski klub nadmašio dosadašnji negativni rekord koji je držao Mančester siti, koji je u sezoni 2010/11. imao gubitak od 197,5 miliona funti.
Uprkos velikim minusima, prihodi Čelsija za period zaključno sa 30. junom 2025. godine iznosili su 490,9 miliona funti, što je drugi najbolji rezultat u istoriji kluba. Deo tog prihoda ostvaren je zahvaljujući uspehu na Svetskom klupskom prvenstvu, gde je ekipa stigla do titule.
Iz kluba ističu da su, uprkos velikim troškovima, poslovali u skladu sa finansijskim pravilima lige, koja dozvoljavaju maksimalan gubitak od 105 miliona funti u trogodišnjem periodu. U obračun se, podsetimo, ne uključuju ulaganja u infrastrukturu, razvoj mladih igrača i ženski fudbal.
(Beta)