(VIDEO) NIŠTA NOVO: Bezidejna Srbija poražena u Poljskoj!

Ljajić nije mogao sam

Fudbaleri Srbije doživeli su poraz od reprezentacije Poljske rezultatom 1:0 u prijateljskom meču u Poznanju.

Strelac jedinog gola na meču bio je Blaščikovski u 28 minutu utakmice.

Srbija je dobro počela utakmicu i u sedmom minutu došla do prve prilike. Adem Ljajić je sa oko 17 metara levo iskosa iz slobodnog udaraca šutirao pod prečku, ali je Lukaš Fabijanski vrhovima prstiju uspeo da zakači loptu, koja je potom udarila u prečku i odbila se do Branislava Ivanovića, ali je kapiten nacionalne selekcije sa oko metar glavom loptu prebacio preko gola. Dva minuta kasnije Ljajić je ponovo dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora posle jedne odbijene lopte, ali je ona na kraju završila malo pored gola. Poljaci su potom polako počeli da preuziamju inicijativu, a po prvi put su Vladimiru Stojkoviću pripretili u 28. minutu, kada su i došli do jedinog gola na meču.

Robert Levandovski je probio po levom boku, da bi potom loptu uputio u peterac, gde je Nikola Maksimović reagovao i glavom je izbacio iz kaznenog prostora, ali je dobacio samo do Blaščikovskog, koji je iz prve šutirao i savladao Stojkovića. Kontrolisala je Srbija ritam meča u nastavku, ali nije uspela da dodje do izjednačenja.

Poljska je u drugom poluvremenu posle prodora Arkadijuša Milika pogodila stativu, ali se uglavnom koncentrisala na odbranu. Ekipa Radovana Ćurčića je u 89. minutu imala dobru priliku da izjednači, ali je udarac glavom Slobodana Rajkovića posle kornera uspeo da odbrani Vojćeh Ščensni. Ovo je bio prvi nastup Srbije u 2016. godini, koji, po rečima selektora Radovana Ćurčića, predstavlja početak novog kvalifikacionog ciklusa. Srbija će narednu prijateljsku utakmicu odigrati u utorak protiv Estonije u Talinu.

Tok meča:

Kraj utakmice, pobeda Poljske 1:0.

90+ minut - Još jedna odlična odbrana golmana Poljske posle kontre Srbije.

90+ minut - Uroš Spajić ulazi u igru umesto Maksimovića.

90. minut - Strašna šansa za Srbiju. Rajković je šutirao glavo Ščesni je sjajno odbranio, lopta je došla do Ivanovića koji je uhvatio volej, ali bio je neprecizan.

82. minut - Poništen gol Đuričiću. Reprezentativac Srbije je bio u nedozvoljenoj poziciji.

78. minut - Filip Mladenović je ušao umesto imenjaka Kostića.

70. minut - Šansa sa Poljsku! Milik je odlično ostavio loptu Blaščikovskom koji je snažno šutirao pored gola.

66. minut - Tošić izlazi iz igre, ulazi Miralem Sulejmani.

63. minut - I još jednom Adem Ljajić, ali golman Poljske ponovo odlično interveniše.

61. minut - Ljajić je ponovo pokušao udarcem iz daljine, ali Ščesni.

57. minut - Ćurčić pravi promenu. Stojiljkovića menja Filip Đuričić.

51. minut - Poljaci pogađaju stativu. Srbija je imala dosta sreće. Milik je sjajno šutirao!

49. minut - Dobra prilika za naš tim. Kostić je bio u šansi posle odličnog dodavanja Tošića, ali fudbaler Štutgarta je loše primio loptu...

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Promena na golu Poljske, Fabjanskog je zamenio Ščensni. Ćurčić nije nišata menjao.

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Poljska posle prvih 45 minuta igre vodi sa 1:0.

42. minut - Odličana prilika za Poljake, ali Stojković sjajno interveniše i sprečava domaćina da udvostruči prednost.

35. minut - Srbija ima inicijativu.

28. minut - GOL! Poljska vodi 1:0, strelac je Blaščikovski. Levandovski je prošao sa leve strane i uputio centaršut u šesnaesterac, Maksimović je izbacio loptu glavom, ali ona je "sela" pravo na volej Blaščikovskom koji je hiruški preciznim udarcem šalje u desni ugao našeg gola.

25. minut - Nova prilika za Srbiju, ponovo je Ljajić uputio udarac ka golu Poljske, ali Fabjanski je bio na mestu.

21. minut - Miran period utakmice. Bez šansi...

15. minut - Prva ozbiljnija prilika za Poljsku. Blaščikovski je sjajno prošao, dobro uposlio Levandovskog koji je uspeo da uputi udarac, ali nedovoljno jako. Stojković je bez problema intervenisao.

9. minut - Nova šansa za Srbiju, ponovo je Ljajić pokušao iz velike daljine, ali bio je neprecizan.

7. minut - Kakva šansa za Srbiju! Ljajić je pogodio prečku iz slobodnjaka, lopta se odbila do Ivanovića koji je uspeo da promaši gol sa manje od dva metra udaljenosti. Šutirao je glavom preko gola!

6. minut - Odličan prodor Kostića. Zaustavljen je faulom na ivici šesnaesterca. Slobodan udarac za Srbiju.

1. minut - Utakmica je počela!

20:45 - Startna postava Srbije

20:43 - Ekipe su izašle na teren, intoniraju se himne.

20:30 - Hladno u Poznanju

20:20 - Zagrevanje naših fudbalera

20:20 - Srbija će imati podršku na stadionu u Poznanju!

20:15 - Debitant Stojiljković u startnoj postavi!

Sjajni golgeter Brage Nikola Stojiljković dobio je šansu u startnoj postavi naše reprezentacije. Bivši igrač Čukaričkog igra odlično, postigao je 14 golova za portugalski tim ove sezone.

Poljska: Fabijanski - Pišček, Glik, Salamon, Ribuš - Blaščikovski, Krihovjak, Zelinski, Grosicki - Milik, Levandovski.

Srbija: Stojković - Ivanović, Maksimović, S. Rajković, Kolarov - Matić, Milivojević - Tošić, Ljajić, Kostić – Stojiljković.