DEBITANTSKI TRIJUMF: Marina Maljković startovala pobedom

Uspešna na startu francuskog šampionata

Veličini pobede u prilog ide to što je Maljkovićeva na raspolaganju imala samo osam seniorki zbog kazne koju je KS Francuske odredio ekipi Liona, jer prethodna uprava nije plaćala igračice

LION - Košarkašice Liona, koje sa klupe predvodi Marina Maljković, sjajno su započele novu sezonu u šampionatu Francuske, savladavši u gostima ekipu Arasa sa 69-51 (18-18, 17-6, 17-17, 17-10).Već na samom startu utakmice bilo je jasno da je Maljkovićeva veoma brzo ostavila svoj pečat na ekipu, pošto je tim Liona igrao vrlo agresivnu odbranu, a prva četvrtina završena je nerešeno 18-18.Košarkašice Liona su do poluvremena već imale dvocifrenu razliku (+11), da bi do kraja bez većih problema osigurale ubedljiv trijumf.Najbolja igračica utakmice bila je hrvatska košarkašica Emilija Podrug koja je zabeležila 14 poena uz osam skokova. U drugom kolu Lion očekuje težak duel sa ekipom Burža, koja je u prvom kolu zabeležila izuzetno ubedljiv trijumf nad ekipom Anžea rezultatom 83-43.