PARTIJA SEZONE: 31 poen Ratkovice u pobedi Tibingena

Odlična igra srpskog plejmejkera

Tibingen je pobedio Hagen s 95:78, a meč je sjajnom igrom obeležio Branislav Ratkovica

TIBINGEN - Košarkaši Tibingena došli su do treće pobede ove sezone pošto su u 13. kolu Bundeslige sa 95:78 slavili protiv Hagena na gostovanju, a fantastičnu partiju ostvario je Branislav Ratkovica. Srpski košarkaš bio je junak trijumfa, pošto je zabeležio jednu od najboljih partija karijere, sa 31 poenom, sedam asistencija i dva skoka za 30 minuta na terenu. Ratkovica je za dva poena imao šut 5/7, a za tri 5/9, i ubedljivo je bio najbolji na parketu. Bolji od ostalih bio je Anatolij Kaširov sa 21 poenom i deset skokova, dok je Aleks Haris dodao 18 poena i sedam skokova. U poraženom timu, Leri Gordon je postigao 19 poena i imao 14 skokova, dok je Henri Dugat dodao 15 poena. Hagen i Tibingen su vodili neizvesnu borbu u prvoj četvrtini da bi domaćin preuzeo kontrolu u drugom periodu. Ratkovica i njegovi saigrači su se probudili u drugom poluvremenu, ali su sjajan preokret realizovali tek u poslednjoj četvrtini koju su dobili sa 38:19 i na kraju zasluženo slavili. Tibingen posle 13 kola ima skor od tri pobede i deset poraza i nalazi se u opasnoj zoni zajedno sa s. Oliver Basketsom, sa kojim se upravo sastaje u sledećem kolu, naredne subote od 20 časova.