PORAZ ŠAMPIONA: Atlanta srušila Majami, Čikago bolji od Lejkersa

NBA

U dresu Atlante briljirao je makedonski reprezentativac i bivši igrač Crvene zvezde Pero Antić koji je za 25 minuta ubacio 17 koševa, uz šest skokova i tri asistencije.

NJUJORK - U nastavku NBA lige, u noći između ponedeljka i utorka, košarkaši Čikaga savladali su posle produžetka Los Anđeles Lejkerse sa 102:100, a pobednički koš postigao je u poslednoj sekundi Tadž Gibson. Sjajnu utakmicu za Čikago odigrao je Žoakim Noa, koji je ubacio 17 poena, uz 21 skok i šest asistencija. S druge strane Lejkerse je predvodio Nik Jang sa 31 poenom. Atlanta je pobedila Majami rezultatom 121:114, čime je domaćin prekinuo niz od čak devet uzastopnih poraza u međusobnim susretima. Sjajnu partiju pružio je makedonski reprezentativac i bivši igrač Crvene zvezde Pero Antić koji je za 25 minuta ubacio 17 koševa, uz šest skokova i tri asistencije. U redovima aktuelng šampiopna najbolji je bio LeBron Džejms koji je meč završio sa 30 poena, šest asistencija i četiri skoka. Hjuston je kod kuće pobedio Portland sa 126:113 u meču u kome su oba tima na poluvremenu ubacili preko 70 poena. Hjuston je ovim trijumfom prekinuo seriju Blejzersa od pet uzastopnih pobeda. Roketse je predvodio Čendler Parsons sa 31 poenom, dok je Dvajt Hauard dodao 24, a Džejms Harden 22 poena i pet asistencija. Najbolji u Portlandu bio je Lamarkus Oldridž sa 27 poena i 20 skokova.Indijana je kod kuće zabeležila petu uzastopnu pobedu savladavši Golden Stejt sa 102:94. U gostujućem timu nije bilo srpskog reprezentativca Nemanje Nedovića, koji se još oporavlja od povrede