MIRZIN REKORD KARIJERE: Teletović s 34 poena srušio Dalas!

Proslavio se

Bruklin je pobedio Dalas s 107:106 uz odličnu igru Mirze Teletovića koji je postigao 34 poena na ovom meču

NJUJORK - Noć između petka i subote u nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) obeležili su krilni centar Njujork Niksa Karmelo Entoni i bosansko-hercegovački reprezentativac Mirza Teletović, najzaslužniji za 9. pobedu Bruklina u poslednjih deset utakmica.Pobedi Njujorka nad Šarlotom (125:96) Entoni je doprineo sa 62 koša, ili skoro polovinom od ukupnog broja poena Njujorčana. Tim učinkom Entoni je ostvario lični rekord u NBA karijeri, a istovremeno postao i igrač sa najviše postignutih koševa u njujorškom Medison Skver Gardenu.Do ove utakmice, što se pojedinačnih ostvarenja tiče u njujorškoj dvorani, ispred njega su bili samo Kobi Brajant iz Lejkersa sa 61 košem i Bernard King, nekadašnji igrač Niksa, sa poenom manje.Teletović je, pak, kao u transu odigrao drugu četvrtinu utakmice u kojoj je njegov Bruklin savladao Dalas sa 107:106.Za samo šest minuta ubacio je 19 poena, čime je izjednačio dosadašnji lični rekord. Na poluvremenu njegov košgeterski učinak je iznosio 24, a na kraju utakmice 34 koša. Na terenu je, pritom, proveo ukupno nešto više od 26 minuta. Iz igre je pogodio 12 puta iz 18 pokušaja, od čega sedam "trojki".