PREOKRET U POSLEDNJEM KVARTALU: Zvezda odbranom slomila Solnok

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde su fantastičnom igrom u poslednjoj četvrtini sustigli minus od deset poena i savladali Solnok 77:72

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima mađarski Solnok sa 77:72 (20:20, 15:17, 16:24, 26:11) u utakmici 18. kola ABA lige.Crveno-beli su zadržali lidersku poziciju na tabeli, a ovo im je bila 15. pobeda u regionalnom takmičenju. mađarska ekipa zabeležila je 13. poraz.Izabranici trenera Dejana Radonjića bili su u rezultatskom zaostatku tokom većeg dela utakmice, ali su ih u završnici sa nekoliko poena "pogurali" Ivan Radenović i Čarls Dženkins. Radenović je meč završio sa 13 poena, Dženkins je ubacio 19, a Demarkus Nelson 16 poena.U domaćoj ekipi najbolji strelac bio je David Vojvoda sa 18 poena.

Četvrta četvrtina

Solnok je odigrao fantastičnih deset minuta u kojima je prostor razbio Crvenu zvedu, pa posle 30 minuta Mađari imaju plu s 10 - 61:51

Tim trenera Radonjića, je u jednom momentu imao i 16 poena zaostatka 60:44

Treća četvrtina

Zvezda, a pre svega Dženkins odlično šutira za tri poena, ali je zato promašila mnog slobodnih bacanja, što je i razlog zaostatka za protivnikom

Sve vreme ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali se mađarski tim koji sa klupe vodi srpski stručnjak i nekadašnji bek Spartaka i Atlasa Dragan Aleksić, bolje snašao i posle 20. minuta ima koš prednosti 37:35

Druga četvrtina

Posle deset miinuta Zvezda ima aktivan rezultat 20:20

Polovinom čevrtine bilo je 16:10 za mađarski tim

Solnok je od rezultata 4:3 u vođstvu

Prva četvrtina

Tim trenera Dejana Radonjića je lider na tabeli sa skorom 14-3, a u seriji je od pet pobeda u regionalnom takmičenju.Što se tiče mađarske ekipe, oni su pretposlednji sa skorom 5-12, ali su svih pet pobeda ostvarili kod kuće gde igraju znatno bolje i gde su savladali i Partizan.

ABA, 18. kolo

Subota:

Olimpija - Radnički 85:56Solnok - Crvena zvezda 72:77 Mega Vizura - Zadar 91:75 Cedevita - Cibona 67:85 Igokea - Krka 83:74 Budućnost - Široki 85:68