TEŠKO BEZ DULETA: Vujošević isključen, Cibona dobila Partizan

Derbi u Zagrebu

Oba tima sada imaju po 13 pobeda i šest poraza
1 / 5 Foto: Beta

Košarkaši Partizana poraženi su od Cibone (80:76) u derbiju 19. kola regionalne ABA ligeLošem početku Partizana doprinelo je i isključenje trenera Duška Vujoševića u četvrtom minutu, a zaostatak od sedam poena (15:8) Partizan je do kraja prve deonice pretvorio u vođstvo 17:18. U drugih deset minuta kola su krenula nizbrdo, Cibona je predvođena Rozićem i Šarićem uspela da se odvoji i na poluvreme ode sa prednošću od 13 poena.

Nastavak meča Partizan je počeo bolje i posle pet minuta zaostatak je bio svega sedam poena (42:49), a problem je tada bila povreda Amerikanca Terensa Kinsija, koji je izvrnuo skočni zglob. Partizan je u 27. minutu prišao na minus dva, ali je u poslednji kvartal ušao sa zaostatkom od sedam poena 60:53.

Četvrta četvrtina počela je trojkom Andrića, ali i petim faulom centra Partizana Đorđa Gagića.

Trojkom Bogdanovića, koji je postigao ukupno 32 poena, Partizan je poveo tri i po minuta pre kraja 68:67. Drama je u Zagrebu. Cibona je mini serijom 7:1 povela 69:74, dva minuta pre kraja

.Do kraja susreta, Partizan, koji sada ima šest poraza, koliko ima i Cibona, nije uspeo da izjednači, a Zagrepčani su rutinski čuvali prednost.

Cibona vodi 8:15

Pri rezultatu 4:10 za Cibonu trener Partizana Duško Vujošević je isključen zbog prigovora i ulaska u teren, a dvoranom odjekuje "Ubij, Srbina!

Prva četvrtina Partizan u dosadašnjem delu sezone ima učinak od 13 pobeda i 5 poraza. Cibona ima 12 trijumfa i 6 poraza.

Crno-beli su u novembru prošle godine na svom terenu slavili s 80:71. Gostovanje Partizana u Zagrebu izazvalo je veliku pažnju javnosti, a prema najavama domaćina dvorana je rasprodata. Cibona očekuje veliku podršku navijača, a crno-bele će očigledno dočekati paklena atmosfera.

Partizan će u Zagrebu biti oslabljen pošto u timu neće biti Lea Vestermana, Davisa Bertansa, Dragana Milosavljevića, Milenka Tepića i Nemanja Bezbradice.