ZVEZDI GORKA CEDEVITA: Crveno-beli poraženi u Zagrebu

Lider ABA lige zaustavljen u Hrvatskoj

Košarkaši Cedevite su na svom terenu pobedili lidera ABA lige s 68:64

ZAGREB - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Zagrebu od ekipe Cedevite rezultatom 68:64 u derbi meču 20. kola regionalne ABA lige.Zvezda je ostala na prvom mestu na tabeli sa 16 pobeda i 4 poraza. Cedevita je druga sa skorom od 15 pobeda i 5 poraza. Partizan je treći, a crno-beli imaju učinak od 14 pobeda i 6 poraza.Zvezda je ovim porazom prekinula seriju od devet pobeda u svim takmičenjima. Najefikasniji kod crveno-belih bili su Boban Marjanović i Jaka Blažič sa po 14 poena, dok je centar beogradske ekipe imao i devet skokova. Cedevitu su do trijumfa predvodili Rej Alan i Miro Bilan sa po 10 poena.Partizan je ranije danas pobedio Široki s 63:58, a Igokea je bila bolja od Zadra s 65:58.Radnički je u subotu pobedio Budućnost 85:79, a Krka je bila bolja od MZT-a 73:50. Olimpija je pobedila Solnik 74:57. U ponedeljak će igrati Mega vizura i Cibona.

TOK UTAKMICESmit je pogodio za 66:64, a Zvezdi je za napad ostalo 19 sekundi. Crveno-beli nisu iskoristili napad, a Cedevita je sa penala potvrdila pobedu od 68:64Cedevita je povela s 64:63, a Simonović je na 37 sekundi pre kraja pogodio jedno slobodno bacanje za izjednačenje, 64:64

Smit je na oko dva minuta pre kraja utakmice smanjio vođstvo Zvezde na 63:62

Dženkins je sa pet uzastopnih poena uspeo da preokrene rezultat i da dovede Zvezdu u vođstvo od 63:60Domaći su u 38. minutu poveli sa 60:58, a Zvezda nije uspevala u tom periodu da dođe do koša

Cedevita je u 35. minuta serijom 12:2 uspela da izjednači na 58:58Zvezda je zaigrala angažovanije u poslednoj četvrtini, a u 32. minutu bilo je plus 10 za Zvezdu (56:46).IV četvrtinaZvezda se u trećoj četvrtini prvi put odlepila. Dobrom odbranom ekipa Dejana Radonjića naterala je goste na ishitrene šuteve sa distance. Nakon trojke Blažiča u 28. minutu crveno-beli su imali 11 poena viška (49:38), ali Cedevita je u finišu ubacila dve trojke i spustila je minus na 6 (50:44).

III četvrtina

Crveno-beli su zaigrali angažovanije u finišu prvog poluvremena i ovaj deo meča dobili s 34:32.

Zvezda je u 17. minutu povela s 31:30

Cedevita je držala prednost do 15. minuta.

II četvtina

Međutim, Zvezda je uspela da se približi rivalu. Cedevita je prvih 10 minuta rešila u svoju korist s 20:18Cedevita je u 9. minutu povela s 20:15.Zvezda je bolje ušla u meč, ali ekipe su se smenjivale u vođstvu do 7. minuta kada je bilo 11:11.