Pobeda Golden Stejta u Njujorku

NBA liga

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros je odigrano sedam utakmica a pobede od gostujućih timova ostvarili su samo Golden Stejt i Čikago.

Predvođeni Stefonom Karijem "ratnici" su u Medison Skver Gardenu savladali Njujork sa 126:103. Niksi su tako nastavili sa rasprodajom ugleda jer su doživeli peti uzastopni, a 11. poraz ukupno u poslednjih 13 utakmica.

Bek Golden Stejta Kari potvrdio je da se u Medisonu oseća kao kod kuće. Pre godinu dana u toj dvorani ubacio je 54 koša, a jutros je stigao do dvocifrenog učinka u tri kategorije - 27 poena, 11 skokova i isto toliko asistencija. Učinak za svako poštovanje imajući u vidu da ga je ostvario za svega 30 minuta igre.

Pored Karija odličnu partiju u pobedničkom timu pružio je Klej Tompson sa 25 poena. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio, prema očekivanju, Karmelo Entoni sa 23 poena, ali uz katastrofalan procenat šuta. Pogodio je tek sedam puta iz 26 pokušaja! Stopostotno precizan bio je samo sa linije penala pogodivši svih osam slobodnih bacanja.

Njujork je sada sve dalje od plej ofa Istočne konferencije pošto je do sada ostvario tek 21 pobedu uz 38 poraza.

Golden Stejt, pak, sigurno korača ka doigravanju na Zapadu. Uz 36 pobeda "ratnici" su doživeli 23 neuspeha što u procentima iznosi 61 odsto uspešnosti.