ZADRANI ZA PARTIZAN: Cibona pala u Krešinom domu

ABA liga

Zadar pobedio Cibonu 59:53 i udaljio je od četvrtog mrdts koje vodi na završni turnir i u borbu za Evroligu

Košarkaši Zadra pobedili su Cibonu kod kuće sa 59:53 u 22. kolu ABA lige i tako su učinili uslugu Partizanu na putu ka fajnal-foru regionalnog takmičenja. Cibona sada ima skor 14-8, dok su Zadrani šestom pobedom pobegli sa dna tabele. Partizan, koji ima skor 14-7, u poslednjem meču kola dočekuje Radnički.

Gosti iz Zagreba dobili su prvu četvrtinu sa deset poena razlike, ali Zadar se brzo vratio i činilo se da je prelomio meč u poslednjoj četvrtini kada je poenima Šutala sa penala poveo 53:44 na nešto više od tri minuta do kraja. Cibona je uspela da smanji na -4, ali su Blesingejm i Šarić promašili trojke za potpuni priključak, pa su domaći odneli trijumf.

Najefikasniji kod pobednika bio je Mark Lajons sa 17 poena (7-19 iz igre), a Josip Sobin imao je 10 poena i 7 skokova. Za Cibonu je Dario Šarić imao 18 poena (5-19 iz igre) i 16 skokova, a Ivan Siriščević imao je 11 poena i 5 skokova.