NESTVARAN PREOKRET: Serijom 20:0 Zvezda dobila Cibonu i najavila polufinale

Pobeda za kraj

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu u Zagrebu sa 76:67 u poslednjem kolu regularnog dela Jadranske lige

ZAGREB - Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu u Zagrebu sa 76:67, u poslednjem kolu regularnog dela Jadranske lige.Crveno-beli su do trijumfa stigli posle nestvarnog preokreta u poslednjoj četvrtini, kada su gosti napravili seriju od 20:0. Zvezda je regularnu sezonu završila na prvom mestu na tabeli sa 22 pobede i samo četiri poraza.

Izabranici Dejana Radonjića su veći deo meča bili u zaostatku, ali su odličnom igrom u poslednjih nekoliko minuta uspeli da stignu do jako važne pobede koja je Srbiji i naredne sezone obezbedila četiri mesta u regionalnoj ligi.Glavni nosioci preokreta bili su Nelson i Dženkins, koji su preuzeli odgovornost u završnici. Zvezda i Cibona odmeriće snage i u polufinalu Jadranske lige.Plasman na završni turnir Jadranske lige pored Zvezde i Cibone, ranije su obezbedili i Partizan i Cedevita.

TOK MEČA17.42 - Kraj utakmice, Zvezda je savladala CibonuKošarkaši Crvene zvezde na trijumfalan način završili su takmičenje u regionalnoj ligi. Zvezda je u Zagrebu savladala Cibonu sa 76:67 i tako na najbolji način najavila njihov polufinalni okršaj.17.36 - Crveno-beli pred pobedomZvezda u poslednjih 60 sekundi ulazi sa deset poena prednosti 63:73. Zvezda je postigla neverovatnih 20 poena u nizu. Najzaslužniji za preokret su Nelson i Dženkins. Seriju gostiju konačno prekida Rozić sa linije penala.17.31 - Zvezda vodiSerija gostiju od 11:0 crveno-belima donosi prvo vođstvo na meču - 63:64. Nelson postiže nove poene i Zvezda je sada na plus tri -63:66.17.27 - Odgovor ZvezdeNe predaju se ni gosti. Po ko zna koji put na meču Crvena zvezda prilazi na minus pet, ali Marjanović promašuje slobodno bacanje. Cibona vodi 63:58

17. 23 - Ne da se CibonaŠarić i Planinić na startu poslednje deonice vraćaju Ciboni deset poena prednosti - 63:53.17.18 - Zvezda sa minus šest ulazi u poslednju četvrtinuCibona je uspela da odbije napade gostiju i vodi sa 57:51. Završnicu treće četvrtine obeležili su promašaji crveno-belih. Kus i Planinić su u jednom trenutku vratili Vukove na plus deset, da bi Nelson i Dženkins vratili nadu gostima da mogu do preokreta. 17.07 - Nelson budi ZvezduU ovim trenucima Nelson predvodi Crvenu zvezdu. Gosti su u naletu i smanjuju prednost Cibone na samo pet poena - 49:44 17.00 - Koš za košU nastavku utakmice igra se koš za koš i prednost Cibone varira između 10 i 12 poena.

16.44 - Poluvreme 43:35Zvezda je u jednom trenutku druge četvrtine gubila sa 12 poena, ali na odmor odlazi sa zaostatkom od osam poena - 43:35.16.38 - Loš period crveno-belihZvezda je već dugo bez koša. Cibona maksimalno koristi loš period u igri crveno-belih ui prvi put na meču domaći tim ima dvocifrenu prednost - 38:27.16.29 - Zvetda ponovo na minus dva Košarkaši Crvene zvezde ponovo smanjuju prednost domaćima. Posle asistencije Katića Nelson pogađa. Cibona vodi sa 29:27.16.22 - Kraj prve četvrtineCibona je prvu deonicu rešila u svoju korist, rezultatom 27:22.16.19 - Zvezda hvata priključak

U poslednjem minutu prve četvrtine Zvezda stiže do izjednačenja 22:22. Marjanović je već dvocifren sa deset postignutih poena.16.13 - Plus sedam za Cibonu

Posle šest minuta igre "Vukovi" imaju maksimalnih plus sedam (20:13), nakon što je novu trojku pogodio Blesingejm.16.07 - Cibona vodiKošarkaši Cibone u četvrtom minutu igre imaju šest poena prednost - 13:7. Domaći tim na startu meča predvodi Džerel Blesingejm sa šest poena.16.00 - Utakmica je počelaCibona postiže prve poene na utakmici, pošto je Planinić bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Domaći tim vodi sa 2:0.15.50 - Dobrodošli na Kurir sport!Utakmica 26. kola regionalne ABA lige u Zagrebu počinje za desetak minuta. Cibona će ugostiti Zvezdu u dvorani "Dražen Petrović".